Кръчма

Самонаета в къщи:)

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
Re: Самонаета в къщи:)
« Отговор #105 -: 10, март, 2016, 23:37 »
 ;D ;D ;D след 3 допълнителни въпроса,зацепих,но извинена съм и мерси. ;D
 От вътре ми идва объркала съм знаех че едните бяха с грайфер,нооооооо били задни,та по добре късно. :P
 пп.ще ида   в онази тема за самоделките,отдава ни се.:).
« Последна редакция: 10, март, 2016, 23:39 от Станка »
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

Gogo69

• 307
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
« Отговор #106 -: 10, март, 2016, 23:40 »
 ;D Извинена си и мерси!
Весела вечер!

ivanovbg

• 806
  • 10
« Отговор #107 -: 11, март, 2016, 00:11 »
Има вариант зелен чертеж,  а има вариант да узрееш  :P

Примерно тази http://tractor.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0/50010/%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%83%D0%BB%D1%87

Не ми се вижда скъпа и е първата накоято попаднах. Ако мулчираш 15000 метра ще ти се върже по 10 стотинки на метър цената на машината. Кажи речи по евтино от мулча с маркуча за капковото. Догодина пък ще ти е вече безплатна.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #108 -: 11, март, 2016, 00:16 »
 ;D ;D ;D Вече е утрееееееееее и ми казваш че 1500лв е добра цена при 800 оферта дето в къщи казват че ще си я направят-радвам ти се за хобито,ние сме с тракторите,не със самолетите.Кажи ,после че не ме ядосваш ;D,иначе си прав.

ivanovbg

• 806
  • 10
« Отговор #109 -: 11, март, 2016, 00:22 »
Не искам да те ядосвам. Предполагам ще направят, но ако не се прецени да е достатъчно здраво и се почнат едни заварки по полето и ...Тва загубеното време ще ти струва повече. Да не говорим и за тежките думи дето ще си кажете. Все пак ти си преценяш.

Най големия майстор на къщи решил да си построи своя. Наел друг да му я направи. Съседите почнали да го питат:
- Бре ти си най големия майстор, що плащаш други да ти я правят.
-Ми щото ако аз си я направя няма кой да ми плати ;) , а така докато ми я направят, аз ще направя две други - с едната ще платя, с другата ще се прехранвам.

Така мисля и аз. Една ще е таз машина, трябва да е здрава и надеждна. Не знам какви са ти майсторите, дали са стругари или добри заварчици... но заводското изпълнение ми се струва по надеждно. Все пак като гледам обема ти на работа и как тва желязо ще се търъска по разораното от сутрин до вечер... 

А и като се замислиш, ако не те излага техниката бързо ще свършиш и на някой комшия можеш да мулчираш и да си избиеш машината за нула време.
« Последна редакция: 11, март, 2016, 00:41 от ivanovbg »
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #110 -: 11, март, 2016, 00:54 »
 Верно стана утре и аз съм за купи си и пей сърце,искам да мога да си купя компота а не да го правя,а да правя това което мога,но зимата четох много и сега не намирам спя вече че за фермите  от успялземеделец е по добре старта да е от каквото имаш-има и добри идеи-утре ще го намеря.....

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #111 -: 11, март, 2016, 12:11 »
Честито и безаварийно!

Надявам се, ако е по проект с европари, да сте го платили 100% по банков път.

Относно гумите:

Предните гуми на синия трактор отзад са с V грайфер, понеже е 4х4. V грайфер се ползва при двигателни колелета - на синия трактор и четирите колелета са двигателни.
Проблемите при Gogo69 са били заради калпави или много стари гуми - каучука е "изгнил" от слънцето. А не заради шарката. Комшия кара такива гуми отпред вече седма година, без проблеми.

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #112 -: 11, март, 2016, 22:31 »
Проблемите при Gogo69 са били заради калпави или много стари гуми - каучука е "изгнил" от слънцето. А не заради шарката. Комшия кара ....

Задната шарка повдига меката част на гумата и колелото стъпва само върху шарката, докато при твоите гуми тежестта ляга на основния ръб в средата, той потъва в пръстта и меката част на гумата обира останалото. Една къпина или шипка да сгазиш е достатъчно. Ти няма да го ползваш да пренасяш прането на някой хотел, ще го караш на нивата...
Решението си е твое

« Отговор #113 -: 12, март, 2016, 06:36 »
     Абе зора е да го купиш трактора, вертолета хич не е проблем. Досега да бях си купил ама нямам книжка пък ме страх от полицаите..
    Честито!!!  Със здраве да го използвате. Като го закарате на нивата  той сам ще си покаже какво иска и полека лека ще ги нагласите. Мераклия съм да му видя плуга, ако можеш снимай го.

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #114 -: 12, март, 2016, 07:54 »
Мераклия съм да му видя плуга, ако можеш снимай го.
  ;D
По тънката част....

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #115 -: 12, март, 2016, 13:02 »
 ;D ;D ;D Мерси Баткото  ;D.Ооооооо, за вертолета отдавна е кацнал в Крумовград ;D и плуга не вървеше с трактора,а само с фреза,но като на пазар,пазарлъка стана и с плуга, който е  пройзведен в Бг,не е внос.
 А за тънката част -не разбирам  ???,дано се вижда ;D и тя.

« Отговор #116 -: 12, март, 2016, 17:48 »
     Ами...има и тънка част и...точно вие трябва да я разберете :o а то не е трудно. При първа възможност , закачвате плуга на трактора и го изпробвате. Добре е първия път да ви покаже някой който се е занимавал защото има, макар и да не са сложни,първоначални настройки без които плуга не работи както трябва.
   Преди няколко години купих от един италиански плуг 3х30. Човека правил струвал , плуга не оре и го продава и то доста изгодно. При мене работи перфектно.  И аз ходих и помагах на един приятел да настроим плугче като вашето. И регулирахме и чукахме и камъни отгоре слагахме и...не ще. Има доста такива "измислени"БГ плугчета които стоят захвърлени тук таме. А същите тракторчета като им закачат стари плугове, обикновенно 2х25 ,орат та пушек се вдига. Та пробвайте нагласяйте и се учете сега, като дойде време за оране да не се чудите.

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #117 -: 12, март, 2016, 19:30 »
Плугът е перфектно направен,ще оре прекрасно,успех желая .
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #118 -: 12, март, 2016, 19:56 »
 Ще  се оре ;D,толкова трактористи има в наше село  от времето на соца и то верно добри,та като дойде демокрацията,пенсионер даскал си купи трактор, та ходеше на частно ,царевицата  все още преди "Октопода" се копаеше,та се браздеше ,като се обърни на зад и завиваше та  единият ред беше без царевица,но то е в името на опита  ;D,важно беше че не се копае на цяло.
 Сега е проблем студа,даже не толкова и той ами слънце няма 4 дни,но още 3 дъжд та е весело :'(