Кръчма

Градината на Здравко

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Градината на Здравко
« Отговор #15 -: 23, май, 2014, 17:06 »
Пръскай ги веднага доматите щом се стопят зърната от градушката.

mraveca

• **
  • 81
  • 3
« Отговор #16 -: 23, май, 2014, 20:18 »
Окъпах ги с Верита и Похумус пък каквото стане.

mraveca

• **
  • 81
  • 3
« Отговор #17 -: 27, май, 2014, 22:17 »
Я казвайте тея стърчащи пръчки какво да ги правя.То няма цвят няма връх, тук там листа.Да пускам култуците ли какво.

« Отговор #18 -: 28, май, 2014, 06:21 »
     Ще станат не се притеснявай. Едно окопаване и почистване на пречупените листа и върхове ще им дойде добре. Ти така или иначе си се набутал вече, и с труд и с разходи и с рухнали надежди. Познато неприятно чувство. Предаването знаеш до къде води така че остава борбата. Годината все още е пред нас и не се знае кое е за добро и кое за лошо така, че само напред.

maistora

• 196
  • 2
« Отговор #19 -: 28, май, 2014, 06:38 »
Окъпах ги с Верита и Похумус пък каквото стане.
пръска се със медсъдържащ препарат

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #20 -: 28, май, 2014, 11:40 »

:o
Май си забравил, че младите домати са чувствителни на мед съдържащи препарати?

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
« Отговор #21 -: 28, май, 2014, 11:53 »
 2008 год ни би град вечерта горе долу такъв на сутринта даже повтори ако имашв нещо живо да го довърши,но всичко после се възтанови със забавене но домата го спасих с медсъдържащ и то в по силен разтвор,много рани от бурята и бактериозите са в кърпа вързани :(
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

bariksto

• 1
  • 0
  • градина
« Отговор #22 -: 29, май, 2014, 19:14 »
Миналата година ни би сух град колкото орех 15 минути на 29 май. Аз съм любителка с градинка за собствени нужди,садя около 200-250 корена домати. Та опита ми от тази градушка -половината домати пресадих ,останалите оставих за да сравнявам. Това което беше останало от тях беше дръгел (стебло) около 15 см .Ами горе долу по едно и също време брах домати и от битите и от пресадените домати ,като все пак по рано вързаха битите.
"От град нема глад" -ми каза тогава баба -не вярвах! Знам какво ми беше тогава на мене с мойта смешна градинка ,та не мога да си представя какво е сега на Мравеца !
А и за пръскането-тогава не пръскахме с нищо просто защото нямаше какво да пръскаме ,никаква листна маса и пак оцеляха.

mraveca

• **
  • 81
  • 3
« Отговор #23 -: 29, май, 2014, 19:42 »
Благодаря на всички за отговорите и дадените надежди.

mraveca

• **
  • 81
  • 3
« Отговор #24 -: 19, юни, 2014, 14:08 »
Тази година проблемите май няма да имат край.След един месец подводно отглеждане вече се сдобих и с картофена мана.Интересно че тръгна направо по плода а по листата почти нищо.Напръсках ги с инфинито след 2-3 дена ще повторя.Ако имате по добра идея съм готов да я чуя.

mraveca

• **
  • 81
  • 3
« Отговор #25 -: 19, юни, 2014, 15:53 »
За по сигурно да видят и други.

« Отговор #26 -: 19, юни, 2014, 16:07 »
Откачена работа,аз спорих в един форум,че е рано за картофена мана,но сутринта я видях в моята градина. Най-много са нападнати тези растения дето са на по-сенчесто място,за да не се връщам до София взех от една местна агроаптека Корсейт и пръсках. За Инфинито чух добри неща ще споделиш резултата и аз мисля в неделя да повторя и ще пиша. Друго което можеш да ползваш е Ридомил голд,Винкер,Акробат Р,Верита идр. колкото щеш има системни фунгициди.

mraveca

• **
  • 81
  • 3
« Отговор #27 -: 12, декември, 2014, 04:36 »
Каквото било дано не се повтаря.Да започнем отново приятели.

mraveca

• **
  • 81
  • 3
« Отговор #28 -: 12, декември, 2014, 05:57 »
Градината тази година се променя.Започвам на ново.20 декара чернозем не обработван 15 години.Но за съжаление на пролет сефте.Надявам се да роди тази майка земя.

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #29 -: 18, декември, 2014, 22:46 »
Хаирлия да е!!!

Къде го намери това чудо? Стягай амбалажа!