Кръчма

Сортове домати

Александров

• *
  • 35
  • 0
  • градина
Re: Сортове домати
« Отговор #135 -: 17, януари, 2018, 13:55 »
Някой има ли опит или наблюдения за сорт Shiren F1 на Hazera? И въпрос към Мило,доволен ли си от Азия-та и пробва ли я на открито,или само оранжерийно?
Ако някой има останали бройки в повече или интерес да си поделим семена от въпросните сортове нека ми пише.
Имаме си земя,имаме си вода,и си правиме кал.

Мило

• 1 128
  • 20
« Отговор #136 -: 17, януари, 2018, 16:44 »
ДА доволен съм от Азията,сладък домат без кочан и най важното връзва и в най големите жеги в оранжерията,колтуците като стигнаха телта не ги вързах да вървят нагоре,а ги оставих да висят.И стабилно хранене.На вън не съм я гледал .
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

venata

• *
  • 24
  • 0
  • градина
« Отговор #137 -: 17, януари, 2018, 18:41 »
https://genkoenchev.com/  И тука се получават нещата. Доволен съм от тях и мога да окажа съдействие при нужда.

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #138 -: 17, януари, 2018, 18:46 »
Като цяло на Хазера всички видове са много добри.

ivanovbg

• 815
  • 10
« Отговор #139 -: 18, януари, 2018, 05:04 »
ДА доволен съм от Азията,сладък домат без кочан и най важното връзва и в най големите жеги в оранжерията,колтуците като стигнаха телта не ги вързах да вървят нагоре,а ги оставих да висят.И стабилно хранене.На вън не съм я гледал .

Мило , да ти дам адрес да ми пратиш 20-30 семки от него с наложен платеж.Не намирам малка разфасовка.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Мило

• 1 128
  • 20
« Отговор #140 -: 18, януари, 2018, 09:24 »
Отиде,вече са поникнали  :)
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

ivanovbg

• 815
  • 10
« Отговор #141 -: 18, януари, 2018, 11:29 »
Здраве да е. Аз още не съм сял.
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

niki_g

• *
  • 2
  • 0
  • градина
« Отговор #142 -: 12, март, 2018, 19:11 »
Здравейте на всички!
Казвам се Николай и това ми е първа публикация във форума. Преди няколко дена се опитах да пусна тема в раздел Купувам / Продавам, но вече 5ти ден седи "Изчаква одобрение", затова си позволявам да я публикувам отново тук.
Моля, извинете ме ако не е това правилния раздел.

Цитат
Продавам разсад от домати " Армира F1"
Привет на всички!
От скоро съм член на форума, а това ще ми е първата публикация.
Та... приятно ми е, Николай се казвам.

Имам разсад от фирма Геосемселект от новия хибриден сорт домати Армира F1.
Кратко описание на сорта: Средно ранен, индетерминантен; Плодове: без зелен пръстен, продълговати, със средно тегло 200 г, чудесен вкус, транспортабилни;
Сортът още е в процес на регистрация, затова няма семена от него на пазара.

Разсада е засят преди около месец в табли с по 104 гнезда и е готов за пикиране.
Имам 60 табли с разсада, т.е. към 6000 растения. Цената е 8 лв на табла. Намира се в с. Стряма, Пловдивско. Може и да се осигури транспорт за Пловдив и региона.
Снимката е от 27.02
http://prikachi.com/images.php?images/414/9281414G.jpg
П.С. няма да крия, че работя в Геосемселект, та ако някой се интересува от повече информация за нашето производство или каквото и да е, съм на разположение (естествено в правилния раздел на форума). Това важи и за оплаквания, препоръки и каквото друго се сетите :)

Благодаря :)

ivanovbg

• 815
  • 10
« Отговор #143 -: 12, март, 2018, 21:52 »
Здравейте на всички!
Писах ти на лично.

alys

• **
  • 69
  • 0
  • градина
« Отговор #144 -: 31, юли, 2018, 18:51 »
Здравейте!
Доволни ли сте от сортовете Амати, Матисимо и Флорида, ако сте ги отглеждали. За оранжерийно отглеждане проучвам.

alys

• **
  • 69
  • 0
  • градина
« Отговор #145 -: 01, август, 2018, 21:53 »
Явно не стават, щом никой не написа нищо.

« Отговор #146 -: 02, август, 2018, 18:54 »
    Alys, Амати си е много хубав сорт и не малко пора го отглеждат включително и аз. Флорида също е много добър но е детерминантен и мисля че за оранжериен няма да е подходящ. Иначе и на вкус и на едрина е добър. Отглеждал съм го за средно ранно и късно производство. Другия ми е непознат.

alys

• **
  • 69
  • 0
  • градина
« Отговор #147 -: 10, август, 2018, 19:30 »
Батко, благодаря!