Кръчма

Сортове домати

mraveca

• **
  • 81
  • 3
Re: Сортове домати
« Отговор #30 -: 11, февруари, 2014, 13:45 »
Това е доста интересно. Семките в този домат няма ли да покълнат за 3-6 месеца?

То там е далаверата.На есен ги береш а на пролет ги заравяш в торф и имаш гъст разсад. :)

« Отговор #31 -: 11, февруари, 2014, 14:41 »
То там е далаверата.На есен ги береш а на пролет ги заравяш в торф и имаш гъст разсад. :)
Майтапа си е майтап и ме кефи,но ако трябва сериозно да отговоря не покълват.

« Отговор #32 -: 12, февруари, 2014, 14:40 »
тази година ще садим сортове: Биг Биф от три различни фирми, розов гигант, димероса, мондиал, белле, буран и за нас биволско сърце

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #33 -: 12, февруари, 2014, 15:27 »
Биг Биф от три различни фирми,
Това е хубаво да се опише и заснеме подробно, като се започне с опаковките - да потвърди или разсее мита за менте семената.

« Отговор #34 -: 12, февруари, 2014, 16:07 »
Опаковките не са в мен :(. С един познат който ходи в америка си ги поделихме и пакетчетата останаха в него но фирмите ще ви кажа:джонис сиид селект, томато гроовер и на третата опаковка пишеше биг биф ф1 бест бифстек томато.Снимки на лято.

« Отговор #35 -: 17, юли, 2014, 00:21 »
Здравайте колеги знам че сега сте заети и намате време, ноще питам ниакой чувал лие или е сиал домати сорт Електра.
Незнам на коя фирма е и какво точно представлиава , но миг похвалиха .Щесам Ви мого благодарен ако ниакой каже нещо

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #36 -: 18, август, 2014, 20:34 »

Сорт Ръгби
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

sasho41

• 249
  • 6
  • Навеждай се само, за да вдигнеш. Епикур
« Отговор #37 -: 18, август, 2014, 21:01 »
Здравайте колеги знам че сега сте заети и намате време, ноще питам ниакой чувал лие или е сиал домати сорт Електра.
Незнам на коя фирма е и какво точно представлиава , но миг похвалиха .Щесам Ви мого благодарен ако ниакой каже нещо
Здравей бате Вальо,
Това което си написал по горе, едва ли ще ти хареса ако го прочетеш сега :( :( :(
Затова бъди по критичен към личните си писания и преди да ги изпратиш ги редактирай >:( ;) ;D ;D ;D
Само ги прочети и ако ти харесат ги изпрати.
Все пак не сме само зеленчукари, :o :( >:(
Оптимистът и в гробищата вижда плюсове, а не кръстове

sasho41

• 249
  • 6
« Отговор #38 -: 19, август, 2014, 08:25 »
Моля, Всички за извинение :-[ :-[ :-[
Не съм искал никого да засегна, обидя, нагрубя с израза" Не сме само зеленчукари". :( :-[
Убеден съм, че всички които са зеленчукари(не е мой етикета) са грамотни хора,
след като в тези трудни времена успявате да се "храните" от зеленчуци.
Явно и аз не съм се изразил достатъчно ясно
Исках да излезе писание леко критично, малко закачливо и......но явно това не ми се отдава >:( :(
Здравей бате Вальо,
Това което си написал по горе, едва ли ще ти хареса ако го прочетеш сега :( :( :(
Затова бъди по критичен към личните си писания и преди да ги изпратиш ги редактирай >:( ;) ;D ;D ;D
Само ги прочети и ако ти харесат ги изпрати.
Все пак не сме само зеленчукари, :o :( >:(

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #39 -: 19, август, 2014, 20:25 »
Че кой ти противоречи ?
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #40 -: 19, август, 2014, 21:03 »
И аз съм заложил на домати сорт РЪГБИ , жената е доста скептична виждат и се малки , в момента нямам снимки щото прецаках Микро СД картата утре ще купя друга и снимам . Мило я кажи доволен ли си ?

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
« Отговор #41 -: 19, август, 2014, 22:18 »
 ;D ми и аз,но не съм доволна!!!Дребно,още като ми го препоръчаха  с 19бр на чепка реших че е тип рома.Та трябва да е 250гр ,но понеже го сложих за междинно лято-есен,заради жегите го оставих с колтук под първото съцветие и си е розова консерва но с много род,на вкус става.Оранжерийно става по вече и  го видях по почти 300гр.С две думи пак ще го гледам,но ще се коригирам ;D.За мен по добро за салата и пазар от БГ розов външен няма!!!
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

sasho41

• 249
  • 6
« Отговор #42 -: 19, август, 2014, 22:33 »
Че кой ти противоречи ?

В един виц за чукчите един чукча казва:
Чукча не читател,чукча писател.
Ще го перефразирам и ще кажа:
Чукча вече е само читател, за да не го наритват и................... :( >:( 
Няма да цитирам едно "лично", но явно на някои хора им харесва този стил
на изразяване:

И аз казах но явно не се хареса :-X
Ако някого съм засегнал, моля за прошка, не е било умишлено :-[ :-[ :-[

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #43 -: 20, август, 2014, 00:08 »

Сорт Ръгби
Ба, Ръгби!
Това са си момини цици. Тия нямат никаква фантазия, егати маркетинга...

« Отговор #44 -: 20, август, 2014, 09:58 »
Аз заложих "Ръгби" като ранен и за доматено дърво. Наистина когато се формира двустеблено или като дърво издребнява,според мен най-добре е едностеблено тогава достига до по-голям размер. Другото което ми направи впечатление беше,че когато го изкарах началото на април в градината под шише цъфтя и завърза ,но до узряването плодовете останаха с големина на чери. Това много ме озадачи и се обадих във фирмата,агронома ми каза,че този проблем вероятно е от студеното време и опрашването,не знам какъв е бил точно проблема,но когато се затопли времето всичко се оправи и от същите растения сега бера нормални домати. Опитите ми да имам ранни домати от градината под шише от мин. вода не се получиха,от конденза вътре в шишетата доматите изжълтяха и окърших доста изсъхнали листа развитието им се забави,а отделно студа създаде проблем,който описах по-горе. Иначе Ръгби ми допадна като вкус за хибрид ,има по-суха консистенция и дебела ципа,но и аз мисля пак да го опитам. Моля, Мило и да каже за своите наблюдения.