Кръчма

Градината на Мило

Мило

• 1 074
  • 20
Градината на Мило
« -: 18, януари, 2013, 14:41 »
В земеделието трябва така да си нагласиш работата, че като започнеш да я работиш с една ръка да я работиш, лесно да бъде  :P ;)

Малко краен резултат - на пазара във Видин:

« Последна редакция: 18, януари, 2013, 14:49 от Coku »
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Мило

• 1 074
  • 20
Re: Градината на Мило
« Отговор #1 -: 25, януари, 2014, 18:12 »

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #2 -: 25, януари, 2014, 18:15 »

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #3 -: 25, януари, 2014, 18:21 »

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #4 -: 26, януари, 2014, 09:38 »
Здравей колега ! Пусни някоя "свежа" снимка на тазгодишния разсад , ако разбира се снощи не го е затрупал снега  ;).Съобщават за 20см. сняг при Вас.При нас по морето вали все          още дъжд , но дървета и жици са станали "стъклени" от поледица.Ние правихме сметка днес да започваме с пикирането ,но при така създалото се "пивко време" :) :) май ще й излезе късмета на каната с вино  :) :) :).

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #5 -: 26, януари, 2014, 10:57 »
Ще се опитам да направя някоя снимка на разсада в майката,иначе всичко друго е под агривело (салати,репички и лук), а оранжериите са затрупани със сняг 50-60см навят от вятъра и 30-35см на земята.2 часа чистихме та ги пооткрихме малко,тук при нас всяка зима е така.

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #6 -: 26, януари, 2014, 14:33 »

Разсад 2014г.

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #7 -: 27, януари, 2014, 08:45 »
Разсада ти колега се развива видимо добре , но като ,че ли иска малко баене!Процедурата е следната: Не е необходимо да викаш специално    за целта някоя баба-която да му бае ,просто използвайки наличната топлина в майката - наливаш кана с вино , малко мезе , свирваш на комшията ,че уж имаш нужда от помощ за разриване на снега /това последното е за оправдание на комшията пред комшийката/.Влизате на топло,наливате ,казвате "назраве" и така - докато се разтопи снега.Разсадите много обичат подобно отношение  :) :) :).Лично го практикувам ежегодно и резултатите са впечатляващи  :)За да стане ясно - показвам

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #8 -: 27, януари, 2014, 09:06 »
Eeeeeee koлега,колко съм баял на младини покрай разсадите,даже имаше един който спеше под рафта,ама това беше едно време,сега с тоя интернет станахме по модерни .Ае наздраве  ;D

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #9 -: 27, януари, 2014, 10:08 »
Наздраве и от мен  ;).И извинявай ,че пуснах моя снимка в твоя тема , но е  изцяло с научно-образователна цел и практическа насоченост  :) :) :)

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #10 -: 12, февруари, 2014, 17:17 »

Расад пипер гъст и сят със шаблон

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #11 -: 12, февруари, 2014, 18:40 »
Абе които си го може , си го може !Само един страничен въпрос : Ти и колежката Хера цяла зима само на мляко ли сте бе хора ? Вие вино нямате ли ? :) :) :). И още нещо "Мезурола" за какво го използваш?   По това време имаш ли охлюв в оранжерията ?

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
« Отговор #12 -: 12, февруари, 2014, 19:30 »
Поздравления,това казано с две думи-много работа!Знания и опит в едно,най-добрата комбинация!
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #13 -: 12, февруари, 2014, 19:58 »
Да с мезурола поръсих под рафтовете па и върху тях,с кофичките сме внесли някой друг плужек и видях,че лазеха насам натам.А за кофичките се грижат децата от 2 детски градини
« Последна редакция: 12, февруари, 2014, 20:01 от Мило »

« Отговор #14 -: 12, февруари, 2014, 23:42 »
Мило, още не мога да кажа колега, че съм назад с пийенето, но тичам бързо за да наваксам. Видях между редовете на доматето се е оформило като вада.Пускаш ли в нея вода за потдържане на въздушна влажност?