Кръчма

Производство на моркови

Мило

• 1 150
  • 20
Re: Производство на моркови
« Отговор #15 -: 16, февруари, 2016, 15:25 »
Според мен само по 2 реда трябваше да има на тоалетната хартия,гъсто е така
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

« Отговор #16 -: 16, февруари, 2016, 15:55 »
Аз се усетих, че е гъсто но бях ги залепил  :). Ще нарежа хартията по длъжина и ще се получат четири реда. Само да попитам между редовете колко разстояние да оставя, дават го 10/12 см. да ли е добре?

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #17 -: 16, февруари, 2016, 17:55 »
Да точно толкова 10-12см.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

« Отговор #18 -: 16, февруари, 2016, 19:16 »
Благодаря колега,видях и твоите моркови до Технополис Видин,ще направя и моите лехи така,на два реда моркови един маркуч.

« Отговор #19 -: 28, юни, 2016, 19:26 »
Здравейте колеги,иска ми се да насея малко моркови за проба,защото тези които сях с хартията ги изядоха червеи и охлюви и останаха само 5/6 моркова. Обаче само в оранжерията имам място.  Премахнал съм листата на доматите до 3/4 китка и мисля да направя проба. Не са ми мулчирани лехите и мога до маркучите да насея по един ред моркови,ще ги мулчирам до като поникнат. Питането ми е да ли ще се получат нещата или е топло и късно?

ivanovbg

• 815
  • 10
« Отговор #20 -: 28, юни, 2016, 21:18 »
Адаш, има ли ефект от премахването на листата? В смисъл едреят ли повече доматите?Аз засега съм махнал само до втората, та ако има да махам нагоре.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

« Отговор #21 -: 29, юни, 2016, 07:32 »
Махам листата за по-добро проветрение и да не ми пречат като ходя.  Когато започне да зрее китката махам листата до нея. Не съм наблюдавал как се отразява на узряването.