Кръчма

Дълга краставица

stella_z

• 169
  • 2
  • градина
Re: Дълга краставица
« Отговор #165 -: 28, април, 2017, 15:03 »
И при нас краставицата се поизмъчи малко. От три четири дни нощем е по- топло ,около 6-7до 10 градуса навън и вече взе да се оправя.пуснахме й калий вече два пъти и мисля че ще се оправи . Домата ме учуди таз година расте си цъфти на места вече има доматчета ,явно студените нощи не му пречат.

peterstamov

• **
  • 87
  • 0
  • градина
« Отговор #166 -: 05, май, 2017, 13:33 »
Семена в повече: на лични
Summer Dance

Доматка

• 405
  • 3
  • градина
« Отговор #167 -: 16, май, 2017, 23:14 »
Краставиците се побъркаха тази пролет!Малките краставички пожълтяват и ги премахнах.Бавно растат нагоре и са като препарирани.Иначе им изчезна жълтия цвят.Петко б.го нарече-абортиране на цветовете!Заради лошите условия и студено време ли?

Мило

• 1 128
  • 20
« Отговор #168 -: 17, май, 2017, 07:31 »
Изресяване на цветовете поради по ниски температури и липса на опрашители пчелички ( ако сорта не е партенокарпен) разбира се !Така е и при мен с корнишона,дългата краставица за сега няма този проблем.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Доматка

• 405
  • 3
  • градина
« Отговор #169 -: 17, май, 2017, 21:55 »
Партенокарпни са и корнишоните и дългите краставици!Пожълтяват дори преди да се е оформил хубаво цвета на краставичката в края!

MinaLP

• 534
  • 6
  • градина
« Отговор #170 -: 31, май, 2017, 14:16 »
Сорта е Дорис и снощи забелязах по няколко корена тези петна ...от горна страна на кубинска ми изглежда,но липсва сивия налеп отдолу....а може би е пригор?....според вас какво е ? На това "пикливо" време всичко очаквам...

« Последна редакция: 31, май, 2017, 14:18 от MinaLP »
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #171 -: 31, май, 2017, 16:50 »
110% кубинска не е.Малко прилича на бактериално .Малко и на пригор.
Синъото на листата какво е ?

MinaLP

• 534
  • 6
  • градина
« Отговор #172 -: 31, май, 2017, 17:32 »
Синъото на листата какво е ?

Преди 2 дни пръснах с Моспилан и Лактофол...може би от тях....

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #173 -: 01, юни, 2017, 16:13 »
Не е от моспилана и лактофола.Според мен са стресирани от времето и сами си изхвърлят ненужното .Не зная как си ги ториш но слабички ми се виждат.

MinaLP

• 534
  • 6
  • градина
« Отговор #174 -: 02, юни, 2017, 10:59 »
Да, този сорт върви слаб, но е и последно саден и с тази студена пролет видимо страда и не се развива как трябва.....Иначе на цялата леха сложих NPK 15-15-15 преди около месец...

ИПК

• 495
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #175 -: 14, септември, 2018, 12:44 »
Хей краставичари и краставичарки с кубинката  реших проблема като пръсках с коприва и сода за хляб и сега листата са приемливи за гледане.Обаче защо цветовете са все мъжки и краставици йок.Сорта е Гергана .Трябва ли с нещо да им бая или да ги изскубя и реша проблема . :P

Вискяр

• *
  • 1 803
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #176 -: 14, септември, 2018, 14:54 »
Паднала ти се е семка джендър.  :P

deoo

• *
  • 48
  • 0
  • градина
« Отговор #177 -: 15, септември, 2018, 10:27 »
Паднала ти се е семка джендър.  :P
Имах засети няколко краставици  корнишони Левина F1 , които отглеждах на прозореца.Но едната ми даваше само мъжки цветове.За това и отрязах върха .Явно съм я стресирал след, което започна да дава и женски.Тази година ми се получи подобно нещо с една  Гергана в градината.Но този път нищо не направих.В един момент избиха  култури , които  започнаха да дават краставици.Ако не се лъжа и по самото стебло започна да плододава. Имам въпрос относно пръскането с коприва и мляко?Би ли споделил , как го правиш?

ИПК

• 495
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #178 -: 15, септември, 2018, 19:27 »
Ами как го правя ? Едно към кесим.В сряда като си отида на село вземам една 10литрова кофа слагам вътре коприва до половината и наливам вода до горе . Три дни след срядата демек в събота или неделя гребя от разтвора и пръскам.Смея да кажа че има ефект в борбата с белокрилката.Може би трябва по на често да се пръска за да има по голям ефект.Живот и здраве следващата година ще почна още от засаждането само със син камък и вар и с коприва и сода.