Кръчма

Градина край морето

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
Re: Градина край морето
« Отговор #30 -: 21, март, 2014, 18:51 »
Поздравления за хубавата работа!!! И се вижда кой работи ;D,та друг колега иска стаж и то пак за жената ;D
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #31 -: 08, април, 2014, 17:59 »
След последните снимки на Мило ,чрез които той направо "ни разби"   :'(  илюзиите ,че ние също се справяме с производството на разсад , вярвайте сън не ме лови   :). Втори ден обикалям от корен на корен и с помощта на помпата от автомобила  успях да "надуя" някой от плодовете на домата. :) :). След всичко това се надявам поне тази вечер малко да дремна  ;) ;) ;) / до следващите снимки на някой от колегите/  :) . Успех на всички.

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #32 -: 24, април, 2014, 19:00 »
 Колега,то много работа  се натрупа с тези празници ;D и дъждове,та като видях толкова цвят на домата му се зарадвах.Това полудетерминамтен ли е и опрашваш ли  го ;D,ако кажеш и сорта ти поръчвам веднага пиенето ;)

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #33 -: 24, април, 2014, 19:09 »
Що край Селото няма морски климат?...  :(

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #34 -: 24, април, 2014, 19:12 »
Колегата НКанавров се е отдал на работа и неще да сподели как върви бизнеса  ;)
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #35 -: 25, април, 2014, 18:54 »
Започвам от зад напред . "Бизнеса" плахо ,  плахо започна да се размърдва. От седмица сме изкарали разсада за продан и благодарение на туристите от братска Румъния нещата живнаха /утре ще снимам агитационните материали  :) :)/. Относно морския климат - вярно е ! Такъв домат се получава при наличие на концентрация на йодни пари и морски бриз ,черупки от миди и рапани , както и аромат на мастика и водорасли и спомени , спомени от плажуващи за кратко пищни руски,полски,чешки ...... девойки  :P :P :P. А относно домата - детерминантен е ,много ранен ,от колекцията ми с различни сортове , не е оранжериен , расте на височина около 50см. и плододава , плододава....... много. Плода е ситен - около 60-80гр. , но на корен при отглеждане външно прави по над 30бр. домат.Сорта как се казва незная. Подари ми го кото плод мой клиент.Не е хибрид , защото трета година вземам семе от него.Тази година реших да експериментирам и засях няколко                  семена в началото на м.февруари, пикирах и след това изместих в бутилки от мин.вода.Към момента го гледам в оранжерията и се надявам около Гергьовден да скъсам първите узрели домати. На снимката която пуснах , умишлено не заснех бутилките  ;D ;D за да Ви стресирам и амбицирам  ;D ;D да работите по всеотдайно  ;) .Утре ще снимам актуалното състояние. За следващия сезон съм решил да експериментирам като засея малко семена от въпросния  домат два-три месеца по-рано и респективно по това време да съм направил и лютеницата  ;D ;D ;D. И не на последно място за да не изтърва обещаното от Станка  , на лято ще ти пратя малко семена.     

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #36 -: 25, април, 2014, 19:05 »
  ;D ;D ;D,много ме разсмя,11 пиене в кръчмата е от мен ;D,но в това дъждовно време ще сядаме да пием и салата ще се прави но още с репи,та наздраве!!!Ииииии не е рентабилен 30бр по 100гр  ???, ;D

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #37 -: 25, април, 2014, 19:46 »
Едно пиене и от мен.
 Аз пък чакам първите краставици по Гергьовден, някой ако има останала ракийка да тръгваме към него със зарзавата

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #38 -: 06, май, 2014, 18:30 »
Празничните дни свършиха и повечето хора ги ползваха практично и ползотворно. Ядене , пиене , почивка , засаждане на зеленчуци в градината.Подготвения разсад - домат , краставица и тиквичка е вече пласиран на над 90%.Остана малко и за      позакъснелите.Дойдоха малко свежи финансови постъпления , които респективно ще бъдат обърнати в торове и препарати.За поредна година интереса на румънците към разсадите от български сортове домат беше значителен - за около седмица само в посока Румъния отпътуваха над 2000 корена домат и краставица. Докога дребните производители ще се грижим за положителния стоково-финансов баланс на държавата  ;) ;) ;). За тези които не успяха да закупят разсад сме обещали в края на месеца свежа, готова и биологично чиста продукция.Много важен момент се оказаха "агитационните" материали и реклама.

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #39 -: 06, май, 2014, 21:01 »
 Ми, сетих се за приказката ;D ;D ;D То не става само с ядене,трябва и акъл!!!Шест за рекламата- и на нея и рози чета ;D,неща ти домата като дойдете за семинара с рози да е ;D.Стига с тези зеленчуци,от толкова гледане на тях вече ракията е със драно ;D

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
    • Градина Вискяр

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #41 -: 19, май, 2014, 07:08 »
Всяка година освен комерсиалния зеленчук ,  си правим в градината малка изложба от различни интересни и нетрадиционни сортове домат.Подреждаме го в редица от двете страни на пътя който води до сергията в градината.По този начин всеки на когото това е интересно може да разгледа и се забавлява.Така споделяме нашето хоби с клиентите.Пред всеки сорт има табелка указваща името на сорта и държавата от която произхожда.Вчера беше "заредена" партида 2014-та с около 140-150 сорта  / на още около 25 сорта просто не поникна семето /.

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #42 -: 19, май, 2014, 10:12 »
Цяла ботаническа градина с домати си направил!   :o

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #43 -: 19, май, 2014, 14:12 »
 Поздравленията ги брой,но  ако кажеш че и касичка имаш и клиентите сами се обслужват ;D ;D ;D,те признавам-Европа ряпа да яде,скоро няма да те стигне
 ;D

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #44 -: 20, май, 2014, 07:30 »
Вярно е, има касичка и това е сергията  ;). Въпросния домат се предлага за продан в "ограничени количества" и то "само за ценители " на цена през миналия сезон от 0.59-0.69лв. за 100гр. Освен това тръгнал да разглеждаш животните в зоологическата градина си купуваш между другото семки , пуканки, фъстъци. Така е и при нас  :) :). Следващите снимки са от миналия ден , а вчера пуснахме за продан и първата краставица. До седмица ще е готова и тиквичката.