Кръчма

Градина край морето

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
Re: Градина край морето
« Отговор #15 -: 13, февруари, 2014, 19:31 »
Красота!!!Браво!!!
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

« Отговор #16 -: 13, февруари, 2014, 23:16 »
като узреят доматите от мен кайсиевата   ;)
« Последна редакция: 13, февруари, 2014, 23:18 от галин »

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #17 -: 14, февруари, 2014, 09:13 »
Оставяте ме без дъх  ::)
Браво и успешна реколта!

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #18 -: 15, февруари, 2014, 18:19 »
Вчера беше Трифон заразан!Всички зарязвахте и се черпихте.Въпроса не е сама да зарежеш лозовата пръчка , а така да я зарежеш , че още на другия ден Тя да ти се отблагодари  ;) ;). Лично аз вече ще подготвям празните бурета за новата реколта  :) :) :)

ivanovbg

• 806
  • 10
« Отговор #19 -: 15, февруари, 2014, 19:50 »
Ей това не бях виждал :o , оранжерийно лозе. Какъв сорт е?
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #20 -: 15, февруари, 2014, 20:20 »

Ти още малко и на узрял грозд Зарезан ще сторваш...  :o

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #21 -: 16, февруари, 2014, 09:48 »
Миналата година по това време бях дал малко повече разяснения в темата-"Лози и асмалъци..."Сорта е съвсем обикновен винен ,местен , червено грозде със ситни зърна. Зрее около началото на септември.Корена на лозата е извън оранжерията , а вътре влиза само една пръчка /като вън корена си плододава отделно. Миналата година от оранжерията брах грозде на 05. юни , а от външните пръчки на корена на 01.септември.Преди седмица в голямата оранжерия на градината /която не се отоплява/ посадих една пръчка бяло грозде сорт "Царица".Тепърва ще наблюдаваме как ще се развива само от топлината на оранжерията Докато снимката на разлистената лоза е от оранжерията - майка   която се отоплява за разсадите.

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #22 -: 22, февруари, 2014, 13:34 »
" Малките чавдарчета - са добри другарчета "  :) :) :). Спомняте ли си това стихче от младите години  ;).И още "Който не работи , няма да яде " :) :) "Зеленчуци който не яде , той голям неще да порасте"!

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #23 -: 22, февруари, 2014, 20:54 »
Браво на малкия помощник,дано като стане на 17-18 г. пак има същия мерак  ;D
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #24 -: 22, февруари, 2014, 23:13 »
Като стане на толкова ако има същия мерак той си е жив "Млад фермер" ;) ;). Проблема е като стане на толкова да не каже - Абе Вие с какви глупости се занимавате , не знаете ли ,че това  го продават по веригите магазини и всичко това е безсмислено  :( :( :( :( : (Ако започне да разчита на микровълнова фурна и на полуфабрикат във вакумиран плик , тогава  вярвай колега всичко е било напразно.Наздраве за родната Българска продукция  :) :) :).Изказах се малко като "Караджата" в кръчмата в Браила , но да ми е простено.Нека следващия ред да е за нашите помощници  /Аз го плащам/ ;) ;) ;) ;).

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #25 -: 22, февруари, 2014, 23:45 »
Това е . че нашите деца все по-рядко виждат от къде идва храната, но едва ли едно дете яло домати от бащината градина , където самото то е помагало така с охота ще се обърне към изкуствените зеленчуци.
И в тази връзка , знаете ли как германците казват на доматите от Мароко : "Вода, която можеш да нарежеш"

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #26 -: 23, февруари, 2014, 10:07 »
Вчера щерката ме привика пред телевизора-някакъв филм на Дискавъри за глобалното изхранване.
Показаха оранжерия на покрив в Бронкс-от декар вадели 40 тона салати и подправки от хидропоника.Другото беше от Англия-бункери, в които отглеждаха салатите само на червена и лилава светлина-много се вдигала производителността от единица площ, защото растат на рафтове по на 5 етажа.....
Дъщеря ми заяви, че предпочита да си откъсне коприва от някоя канавка, но да не яде подобни свръх технологични салати.
Но колко хора всъщност знаят какво ядат....
И имаме ли сили поне в кръга на познатите ни да насърчаваме отглеждането за собствени нужди поне на част от храната...

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #27 -: 19, март, 2014, 19:10 »
Времето се стопли , слънцето пече , температури по-скоро характерни за м.май.По обяд при отворени врати на оранжерията температурата е над 25градуса вече пети-шести ден.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694794143892645&set=a.142246322480766.16206.100000861960673&type=1&theater

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #28 -: 20, март, 2014, 23:16 »
Браво на вас.

mraveca

• **
  • 81
  • 3
« Отговор #29 -: 21, март, 2014, 02:34 »