Кръчма

Едно питане

Градинара

• **
  • 81
  • 2
  • Старши некадърник
Едно питане
« -: 16, януари, 2013, 08:52 »
В тази тема може да задаваме въпроси извън градината. Та понеже тва е кръчма ето го моя кръчмарски въпрос. Отдавна бях решил да пробвам да направа ракия от мушмули, имам една мушмула и всяка година така си опадаше >:( обаче тази я обрах. Спазвах една рецепта и засега всичко се получава добре, захарността вече е на 2 (мълииии течат ми лигите кат го пиша тва)значи след някой ден ме очаква печене :) Та ако може някой да сподели дали е пробвал и няква идея да не загори матеряла шото ми се струва доста гъст като пюре. Ако стане по едно от мене у кръчмата ;)
Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа дек да одиш.

Мило

• 1 074
  • 20
Re: Едно питане
« Отговор #1 -: 16, януари, 2013, 09:51 »
Е добре ще е от мОшмули таа рикия ама щом е гъст матреала ще туриш и вОда у казаня да се не загори,че ще е езък за работата.Предполагам че ще стане елексир достоен за поводи и мераци у живота. Айде приятно варене и дано искараш добър и качествен литраж ;D
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #2 -: 16, януари, 2013, 12:04 »
-е тука тръгна на 75" вишна и джанка ;D
« Последна редакция: 16, януари, 2013, 12:46 от Мило »

Градинара

• **
  • 81
  • 2
  • Старши некадърник
« Отговор #3 -: 16, януари, 2013, 16:35 »
Инсталацията ти е доста добра за домашни цели, ма като гледам тука има и скрити таланти. Аз нямам снимки ама с мушмулите ше се постарая да споделя снимков матерял ;) :)

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #4 -: 16, януари, 2013, 17:22 »
Имам снимки щото всяка година задължително варя ракия  и правя снимки,това е дейност която треа да се увековечи за поколения :P.А и това си е голяма тръпка и мерак за ценител като мен,въпреки,че казаня е на тъста,па и дървата са негови  ;D А баджанака праи виното и комбинацията става взривоопасна понякога  ;)

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #5 -: 16, януари, 2013, 18:26 »
Мило,мило.Като те гледам до казана  ;) ми пълниш душата.Що не си ми по наблизичко та да сваля от сачака малко чироз или една -две петалки , ех-х-х-х.Малко време остана другата седмица почвам семената.Ама дори като ги сея имам чувството , че пак ще ми е пред очите този казан.И едно предложение - ако това което опитваш е добро мога да ти пратя мое тел.номер и през Еконт малко количество за дезинфекция на семената  ;D ;D.

Градинара

• **
  • 81
  • 2
  • Старши некадърник
« Отговор #6 -: 31, юли, 2013, 19:11 »
Помните ли тиа времена :'( :'( :'(
http://www.konzertfilmer.de/alice/Alice-Price-communism.html