Кръчма

годжи бери

vilata

• 16
  • 0
годжи бери
« -: 11, януари, 2013, 12:41 »
Плодовете на тоя храст - годжи бери, били много полезни.  Можел да се отглежда и при нас. Хит ви казвам!
http://margatyna.blogspot.com/2011/06/blog-post_3939.html

Някой да не би вече да бере? Да сподели тук , или да замълчи навеки ;)
« Последна редакция: 14, април, 2014, 16:21 от Вискяр »

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
годжи бери, лициум, мерджан, Lycium chinense
« Отговор #1 -: 11, януари, 2013, 13:31 »
А добре дошла!
Хит е всичко чуждоземско.   ;D
И шипката, и глога са полезни, ама мерджана е на мода. И как иначе, като му е прикачено име Императорски плод.

Ето едно по сериозно място за това, какво е мерджан.
« Последна редакция: 11, януари, 2013, 13:35 от Вискяр »

Re: годжи бери
« Отговор #2 -: 24, януари, 2013, 19:12 »
Купих сушени плодове от три магазина и трите различни едно от друго и на външен вид и на вкус.Най-гадно беше това от китайски магазин най-вкусно и едро пак с произход от Китай но пакетирано за др. Кескин.Вкусът му не е нещо кой знае какво леко блудкаво сладни и леко горчи за вкус не бих го ял но за лек си заслужава.Вътре в плодчето има доста семенца взех и от трите пакета и ги рътих да видя дали ще покълнат от двете партиди започнаха да покълват от вчера днес ги засях в торф около 15 семена.Като поникнат ще снимам и ще покажа.Това го правя от мерак растенията които отгледам ще засадя около блока,а за градината съм си поръчал от тук   http://biotree.bg/products/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B6%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B8/       сорт GB 1

« Отговор #3 -: 07, февруари, 2013, 18:43 »
годжито поникна и кръстоса определено бавно се развива въпреки че от към условия съм се погрижил

« Отговор #4 -: 14, април, 2014, 13:04 »
Нашето годжи бери го засяхме и ще чакаме да видим какво ще стане

lina63

• 10
  • 0
  • градина
« Отговор #5 -: 21, август, 2015, 10:01 »
да споделя и аз мнение за т.нар. Годжи бери, което всъщност си е едно отдавна познато по нашите земи растение - мерджан. Преди 2 годни си поръчах едно растение и от тогава успешно го отглеждам. Успешно, всмисъл, че се развива като лудо, цъфти но не връзваааа.... Обаче е много кораво растение - още на втората година изкара нови стебла в основата на старото, а резниците, при подкастрянето, много бързо се вкореняват във вода... Е, трябва да се прави формировка на короната, за да плододава, ама за сега при мен само 2-3 плодчета се получиха :) Обаче много страда от брашнянка.... ама и това не му е проблем, че като го окастриш, тръгва наново с едни хубави зелени листа и едни цветовееее... па ще видим кога ще берем :)

ivanovbg

• 806
  • 10
« Отговор #6 -: 21, август, 2015, 18:02 »
Я кажете откъде мога да си взема разсад?
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

lina63

• 10
  • 0
  • градина
« Отговор #7 -: 28, август, 2015, 14:53 »
аз го поръчах от biotree.bg, ама като гледам във весткик Хобифермер има много обяви... иначе, ние като режем, може да давам да си вкоренявате :)

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #8 -: 28, август, 2015, 16:54 »
Нека Краси Л. да каже как се развиват неговите растения.Аз имам обещание от една плантация, че ще ми донесът коренче па да видим,култивирани едри били плодовете.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

« Отговор #9 -: 29, август, 2015, 22:33 »
Аз взех разсад от Био трии,но при мен нещо не се получи. Мъчи се две години,едва към септември започваше да цъфти. Есента на миналата година ги засадих пред блока за проба,още по-зле. Много бях мераклия,но растението и иска своето. Сега като се размислих се сетих,че го бях засадил в края на градината на проблемната леха,може затова да не искаше да върви. Пред блока пък земята е една педя,обаче вече ми беше минал мерака.
Дадох едно растение на Вискяр,нека той да каже дали при него стана.

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #10 -: 13, септември, 2015, 10:24 »
Нещо не им хареса при мен и загинаха.
Но и аз не съм ги дундуркал много.