Кръчма

оранжерии

nkanavrov

• 277
  • 17
Re: оранжерии
« Отговор #30 -: 12, февруари, 2014, 15:27 »
Предстои ми препокриване на оранжерия.Към момента е с армиран найлон, който вече "сдава багажа" :)Мисля да я покрия с цяло платно  с размери 10/30м.Наумил съм като сваля армирания найлон да го монтирам от вътрешната страна на фермите като втори найлон.Където има скъсано ще изкърпя.Дайте съвет /до този момент не съм ползвал цяло платно/ какъв найлон да взема , каква дебелина, производител,цени.Армирания ми издържа 5 години , но в момента цената му е  :o.Проблем при мен е и факта , че понякога има и по десетина-петнадесет дни в годината в които няма вятър  ??? ??? :) :). Ако имате конкретни предложения с имена на фирми и адреси може и в темата "Търся,продавам,купувам..." - за да не спамим конкретно темата за оранжерии.

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #31 -: 12, февруари, 2014, 16:59 »
Каква е практически реалната  издържливост на платнище от120-150-200 микрона дебелина на найлона.Попаднаха ми оферти от 1.20лв. за кв.м -150 микрона и 2.10лв. за 200микрона , съответно за 120-125 микрона - 0.99лв.Очаквам коментари.Отново подчертавам , че при мен е ветровито!

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #32 -: 12, февруари, 2014, 19:37 »
Аз за последно купувах полиетилен от Агро Пласт гр.ПЕтрич продава се на килограм 6.95 до 12 метра ширина , излиза около 8,25 м2 от 1 килограм , та смятай , полиетилена е от Пластика Критис

kinksa

• 38
  • 4
« Отговор #33 -: 12, февруари, 2014, 21:10 »
Аз за моята злополучна оранжерия купих найлон 100 м2 за около 100 лв.
200 мк. но не е армиран.Мястото е по пътя за Девня над магазин Филбо.Бившите
складове на "Терснаб"

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #34 -: 12, февруари, 2014, 21:33 »
Ей ! Който е ползвал да пише , да не се стиска  :) . Разбрахме ,че 200 микрона  при определен  наклон  и диаметър на носещите части на конструкцията , в зимно време  и снеговалеж просто не работят :P :P :P ( да ме извинява kinksa ). Не  пестете опита си  , а  споделете . Не стискайте  душата , сърцето  ,  джигера  и опита си , а просто  споделете и ще видите  как ще ви олекне , ще спите спокойно  и щастливи  , че сте помогнали  на  колега в нужда  ;) ;) . Защото в тези  смутни времена  , знае ли се ! Ще  стана член на партия  , респективно министър на земеделието и може би  и да  разпределям  субсидии на зеленчукарите  ;D ;D . Тогава най-вероятно ще си спомня  за този  които ми е помогнал в този труден за мене момент  :) :) :) :) :) :) . Дерзайте !

« Отговор #35 -: 12, февруари, 2014, 22:35 »
Щом армираниа ти кара 5 год. дръгиа трудно ще изкара 2-3год. Аз сам ползвал парво армиран които ми азкара 7год.(ама от стариа материал),след това почнах да ползвам на Ст. Загора (200микр) ама го развалиха . Сега сам сас 200 и 250 микр. на Садово- Хик91 бива да ти кажа те имат и тип палатка ама е танак. От миналата год. почнах поетапно да слагам армиран щото полутрабите станаха кат и доста по скапи.

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #36 -: 12, февруари, 2014, 22:55 »
И 400 микрона съм слагал - като е калпава подложката, не спасява дебелината на найлона.

ivanovbg

• 806
  • 10
« Отговор #37 -: 12, февруари, 2014, 22:55 »
Моя е 180 или 200 микрона и  светлозеленикав без армировка на 6 метра. Отпреди 2 години го купих от Сточна гара но не помня фирмата. И аз съм на баир и постоянно си е вятър, но съм го армирал отгоре и не се е скъсал. Армировката е от мрежата за краставици.

Вероятно ще изкара и тази година.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Валентин

• 33
  • 2
  • градина
« Отговор #38 -: 16, септември, 2014, 11:38 »
Здравейте, професионали! Ще помогнете ли на аматьор да се издигне в класацията? Само да поясня, че съм аматьор в градинарството, а не в пиеньето!  :) Искам да изградя една оранжерийка около 300 квадрата, а ако ми стигнат силиците може и две. Ама искам и да е "без пари".. ;D Тук от снимките прихванах някои идейки, само да попитам сами ли огъвате тръбите на дъги и ако да - как се прави? Ще бъда благодарен за всякакви съвети относно конструкция и начин на изграждане! А и винаги съм готов да почерпя!

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #39 -: 17, септември, 2014, 11:55 »
Kakво да те правиме колега,ще ти помагаме с акъл щом поне на масата си добър,зеленчукар лесно ще станеш  :P  И все пак хептем без пари оранжерия няма как да стане,освен ако имаш тръбите или там каквото имаш за материал.Уреда за огъване е много прост с 2ма човека ще се справиш.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Валентин

• 33
  • 2
  • градина
« Отговор #40 -: 19, септември, 2014, 08:53 »
Благодаря за топлия прием! В никакъв случай няма да ми е излишна помощ за огъването на тръбите, но май съм по-склонен да я правя с двускатен покрив. След снимките на майстора от Балчик съм в процес на размисъл и изчисляване дали е по-добре да я изградя дървена или от метални профили. Ще се опитам да покажа какво парниче съм си направил от ппр тръби, но то все пак е около 25 кв.м. За по- голяма конструкция трябва да намеря доста по-стабилен вариант. Ще се надявам да получа от вас съвети за основните неща, които трябва да имам предвид при изграждането на оранжерия.

Валентин

• 33
  • 2
  • градина
« Отговор #41 -: 19, септември, 2014, 08:56 »
явно трябва да чета как се намалят снимките , за да кача, но сега нямам време.... малко по-късно ще опитам пак

Валентин

• 33
  • 2
  • градина
« Отговор #42 -: 19, септември, 2014, 09:22 »
Ще помоля главния кръчмар или някой друг да ми обясни как да си намаля снимките за да ги кача?!

ivanovbg

• 806
  • 10
« Отговор #43 -: 19, септември, 2014, 10:18 »
Отваряш ги с Paint избираш Stretch/Skew от падащото меню. Излиза ти прозорец с % и ...После записваш и си готов.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Валентин

• 33
  • 2
  • градина
« Отговор #44 -: 20, септември, 2014, 07:42 »
дали се получи?
« Последна редакция: 20, септември, 2014, 08:03 от Валентин »