Кръчма

Тикви

Градинара

• **
  • 81
  • 2
  • Старши некадърник
Тикви
« -: 07, ноември, 2012, 19:22 »
Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа дек да одиш.

Re: Тикви
« Отговор #1 -: 13, януари, 2013, 00:23 »
тиква-от малките :)

Градинара

• **
  • 81
  • 2
  • Старши некадърник
« Отговор #2 -: 13, януари, 2013, 09:08 »
Личи си че съм градинар а ;)
Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа дек да одиш.

vilata

• 16
  • 0
« Отговор #3 -: 08, април, 2013, 00:04 »
Имам колебание относно следния казус: Ще ли се опрашат пъпеши Хибрид 1 от растящи близо до тях тикви Цигулки ? И въобще, да сея ли околовръз тиквите , че няма време, или като Душко ще преглъщам слюнки зимата. Да споделя своите си мисли все пак-тъй като пъпешите са хибридни , не би следвало да се опрашат от тиквите...Ха сега , де....

« Отговор #4 -: 24, април, 2013, 22:15 »
Тиквите са си тикви,пъпешите пъпеши:)Ако има момент на притеснение е за семената за догодина,ако ще ги ползвате.Но и при това положение няма да има проблем. Иначе би настанала ужасна каша в семейство Тиквови:)Сея тикви всякакви на едно място и до сега нямам изменение в сортовете.

wafi

• 6
  • 1
« Отговор #5 -: 03, февруари, 2014, 00:04 »
Ето и моят първи добив от тикви. Хем раздадох на половината рода, хем не се спряхме да ядем цяла зина и още имам около 10 тикви, които вече са станали оранжевки.  ;) Най голямата ми е над 20 кг и още не съм и теглила ножа, че не знам как ще я преборя.  :D

mraveca

• **
  • 81
  • 3
« Отговор #6 -: 03, февруари, 2014, 00:27 »
Много се радвам на такива мераклии като тебе.Имам предложение.Догодина сей прасета.Пак ще ядете и вие и половината род.Обаче каквото остане  няма да доживее до оранжево и ще се намерим да го преборим заедно. Поздрави.

wafi

• 6
  • 1
« Отговор #7 -: 03, февруари, 2014, 16:26 »
Благодаря ти! Намеря ли семе и прасета ще засадя.  ;D

sasho41

• 249
  • 6
  • Навеждай се само, за да вдигнеш. Епикур
« Отговор #8 -: 27, октомври, 2018, 19:32 »
Имам една молба към всички които отглеждат тикви. Търся семена от тиква, която навремето
отглеждаха в царевицата. При нас я наричаха свинска или пъпчива тиква. Трябват ми 10-20 семки.
За цена и адрес за доставка на "лични".
Оптимистът и в гробищата вижда плюсове, а не кръстове