Кръчма

Как да отглеждаме корнишони в градина и оранжерия

execut0r

• 141
  • 5
Как да отглеждаме корнишони в градина и оранжерия? Кога да сеем корнишоните, как да отглеждаме разсад от тях и кога да го разсаждаме, по какви схеми и разстояния в леха и редове  в градина да засяваме или засаждаме, краставица ли е корнишона, какви болести и неприятели пречат на добрата реколта, как да поливаме корнишони, кои сортове за къде са удачни и кои не толкова, от къде да си купуваме, или сами да произвеждаме, семена?
Над тези и още такива въпроси ще умуваме в тази тема за отглеждане на корнишони в нашата кръчма, ще споделяме опит - радости и мъки.
« Последна редакция: 02, януари, 2016, 15:11 от Вискяр »

execut0r

• 141
  • 5
Re: Как да отглеждаме корнишони в градина и оранжерия
« Отговор #1 -: 04, септември, 2012, 21:55 »
Ето малко снимчици ;) ;) ;) ;) ;)
« Последна редакция: 02, януари, 2016, 15:11 от Вискяр »

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Как да отглеждаме корнишони в градина и оранжерия
« Отговор #2 -: 10, септември, 2012, 08:04 »
Дай малко повече информация - сорт, технология, проблеми?
Така ли ми се вижда, или долните листа имат виолетов оттенък?  ???
« Последна редакция: 02, януари, 2016, 15:12 от Вискяр »

execut0r

• 141
  • 5
Re: Как да отглеждаме корнишони в градина
« Отговор #3 -: 19, септември, 2012, 08:39 »
Снимано е с тлефон , отглеждам 2 сорта Екселсиор и Потомак. Това на снимката е Екселсиор-а , виолетовия отенък за който споменаваш е  сянка това е в горния край покрай орехите , тук имат много буен растеж .Отначало ги бях изпуснал но по средата на отглеждането ги стабилизирах , даже сега в дъждовете имах по голям добив от колкото при хубаво време , незнам на какво се дължи това .......
« Последна редакция: 02, януари, 2016, 15:01 от Вискяр »

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
    • Градина Вискяр
Re: Как да отглеждаме корнишони в градина
« Отговор #4 -: 20, септември, 2012, 10:23 »
Мога да споделя от личен опит, че в дъжд на краставицата и е най-добре. Една година през август валя три седмици, на практика без прекъсване. Тогава съм брал най-много и с най-добро качество краставици и корнишони. Нито едно петънце мана не се появи по растенията.
Тази година пуснах микродъждуване, ще пиша по-късно за това. Догодина ще го приложа на краставиците и смятам, че ефекта ще е силно положителен. На доматите им се отрази много добре тази година.
« Последна редакция: 02, януари, 2016, 15:02 от Вискяр »

ХЕРА

• 180
  • 6
Re: КОРНИШОНИ
« Отговор #5 -: 28, февруари, 2013, 13:07 »
Колеги,помагайте със сортове корнишони-трябва да взема решение какви да са,а съм сяла само Левина до сега.Само че последните године Левина-та не е това,което беше преди.
Искам партенокарпен сорт с тъмна окраска!
Който е сял такъв да помага.
И ако има снимки още по-добре  ;)

« Отговор #6 -: 01, март, 2013, 07:57 »

Ей това чудо го видях по миналата година при една колежка от Харманли. Името съм забравил, цената беше май 60 ст. за семка. Беше засят като ранна в оранжерия с двойно покритие без отопление. За великден продаваше краставици.

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #7 -: 01, март, 2013, 08:27 »
Тази година дядото бе сял Kybria RZ в оранжерията , казвам Ви направо ми изтекоха очите ,  Баткото според мен при този сорт получават кухини което намалява грамажа му :) Тази година мисля и аз да засадя от него само да направя май месец още оранжерии , много е по устойчив на маните

ХЕРА

• 180
  • 6
« Отговор #8 -: 01, март, 2013, 08:32 »
Аз не доуточних,че ми трябват за външно отлеждане.Планирам да ги сея късно-през юни и ако уцеля да започнат да плододават след средата на август ще избия рибата  ;).Но човек предполага,а Господ разполага!За сега се насочвам към Екселсиор...май...

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #9 -: 01, март, 2013, 08:35 »
Аз тази година сях Екселсиор и Потомак , не съм доволен от Екселсиора

ХЕРА

• 180
  • 6
« Отговор #10 -: 01, март, 2013, 08:51 »
А Потомак?
Те не са ли по-светли?

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
    • Градина Вискяр
« Отговор #11 -: 01, март, 2013, 10:42 »
Екселсиор не се справя добре с жегите. Поне това е моя опит. А и не е тъмен.
Що не опиташ класиката Джазер? Стар и доказан сорт.

Ако не ти харесва толкова дълъг - береш по-рано.

Виж българския сорт Кала F1 как изглежда на страницата ми с краставици. Тони Ф1 последния път не ми хареса, преди бе много вкусен и ароматен.
Аз ще си сея тази година Парижки дребни, от собствено семе.

ХЕРА

• 180
  • 6
« Отговор #12 -: 01, март, 2013, 10:55 »
Парижките тук не се харесват на купувачите-сях ги една година!Освен това много се маносват.

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #13 -: 01, март, 2013, 12:44 »
Сея Екселсиор в оранжерии ,но мога да те посъветвам да си вземеш Аякс те са и за в оранжерия и за навън.Успех !
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #14 -: 01, март, 2013, 13:25 »
Така изглеждаха тази година (снимката не е моя )

http://agroprograma.bg/index.php?option=com_redshop&view=product&pid=34&Itemid=1