Кръчма

Вредните насекоми

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Вредните насекоми
« -: 23, април, 2012, 08:48 »
Чеснова муха - Suillia lurida Meig.

Развива едно поколение годишно. Излита според времето. Може и през януари, ако се задържат няколко дни около 12 градуса. Веднага снася яйца, които след излюпването се вгризват в чесъна.
« Последна редакция: 23, април, 2012, 08:51 от Вискяр »

С.К.

• 26
  • 0
  • градина
Re: Вредните насекоми
« Отговор #1 -: 06, февруари, 2017, 15:47 »
Здравейте. Надявам се да съм уцелил темата в която да публикувам  ;D. Искам да попитам дали някой от вас е имал проблем с подземната нощенка? Чета тука различни методи, но някой да сподели от личен опит как се е справил ще се радвам  :). Специално миналата година ми помогна Препарат на флорин 99, но след като бях засял вече. Искам тази година с обработката на почвата да привнеса нещо или какъвто и да е друг метод, но преди да засея и разбира се  да е изпитан и ефективен.

петко б

• 458
  • 9
  • градина
« Отговор #2 -: 06, февруари, 2017, 20:38 »
Преди имаше Каунтер и Милан но ги забраниха .Ако можеш да си намереш  слагагаш по три килограма на декар и нямаш дертове .Другите варанти са: вземаш Пиринекс на гранули пак по три килограма на декар ,държи месец и пак върши работа .Втория е  Пиринекс но течен или Дурсбан .Те се пускат с капковото на разсаждането .
« Последна редакция: 06, февруари, 2017, 20:40 от петко б »

С.К.

• 26
  • 0
  • градина
« Отговор #3 -: 07, февруари, 2017, 09:11 »
Петко благодаря. Ще пробвам с Пиринекс гранулата преди засяване. За месец като наедреят доматите вече няма да има проблем мисля... Апък ако има ще пусна дурсбан през капковото да я разкарам тази гад...