Кръчма

Обеззаразяване на семена

Re: Обеззаразяване на семена
« Отговор #15 -: 18, декември, 2017, 16:24 »
  Ами добре. Значи загряваме водата на  52 гр, загряваме и семената на 52 гр, загряваме и стаята на 52 гр и..всичко е шест. Стига термометрите да са калибрирани. Някак си не мога да си го представя това. Ако държиш да го правиш, намери чувствителен контактен термометър, електически съд с достатъчно обем да събере в него още един по- малък съд и...тогава може и да се получи. Аз имам и термометъра и съдовете но не съм го правил. Отварям си очите при вземането на семената, да са от здрави растения а тази година пробвах и антивирусен препарат от който учудващо съм доволен, нов е и още не " кръстен".  Названието му е Stanli. В същност е листна тор която създава дискриминираща среда за вирусите.

venata

• *
  • 24
  • 0
  • градина
« Отговор #17 -: 18, декември, 2017, 21:09 »
ти как си го ползвал листно ли или си го пробвал почвено

« Отговор #18 -: 19, декември, 2017, 07:59 »
    Листно. За по-сигурно е добре да се започне по навреме и приложи 5-6 пъти. Има много добър подхранващ ефект и дори само заради него си заслужава приложението макар и да се вижда скъпичко. Ниви една до друга, едната третирана макар и по-късно и по-икономично а другата не и имаше голяма разлика, и в третираната имаше но много рядко а в нетретираната почти на всеки корен. Става въпрос за пипер и лекото мозаечно прошарване или както беше там но при нас яко разпространено, особено по някои сортове, и има години поразява над 50% от плодовете. Предполагам и на него ще му разкажат играта търговците, но поне за сега има ефект.

Мило

• 1 144
  • 20
« Отговор #19 -: 19, декември, 2017, 08:36 »
Така е както казва Баткото,предпазва и има исключителен ефект като подхранване на растението.Ползвам го вече 2г. и съм доволен,почти не използвам други листни торове след него,но поне 3-4 пъти е нужно да се напръскат растенията през вегетациата.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

stella_z

• 169
  • 2
  • градина
« Отговор #20 -: 19, декември, 2017, 15:35 »
От къде го купувате? В интернет нищо не ми излиза >:(

Мило

• 1 144
  • 20
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

gradinarq92

• 1
  • 0
  • градина
« Отговор #22 -: 30, юли, 2018, 17:07 »
Здравейте нов съм във форума.Тази година засадих  на разсад 10дк пъпеши хибрид 15.Всичко беше наред до цъфтежа и началото на плододаване растенията започнаха да жълтеят оказа се фузариум(коренно гниене).Ще съм много благодарен ако някой даде съвет на проблема семената не съм ги третирал с нищо преди сеене,някой знае ли сортове устойчиви на фузариум.

Вискяр

• *
  • 1 815
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #23 -: 31, юли, 2018, 19:26 »
Много се съмнявам да е от семената.
Или мястото е било заразено, или дъждовете са го довлекли от съседни ниви.