Кръчма

Отглеждане на пипер

Re: Отглеждане на пипер
« Отговор #390 -: 14, март, 2018, 16:59 »
   Е, прочети какво има написано по темата и за торенето и за схемите па тогава питай за доуточняване ако нещо не ти е ясно.

PetyaVS

• *
  • 5
  • 0
  • градина
« Отговор #391 -: 15, март, 2018, 10:08 »
   Е, прочети какво има написано по темата и за торенето и за схемите па тогава питай за доуточняване ако нещо не ти е ясно.
Ще чета, благодаря. Имам много да уча като ви чета тук :)

PetyaVS

• *
  • 5
  • 0
  • градина
« Отговор #392 -: 30, март, 2018, 00:36 »
За първа година смятах да сея върху мулч, защото искам да се оттърва от работници, дето не си вършат работата. В нашият град- Шумен- има само едно място, от което можеш да купиш найлон. Малко хора го ползват и в крайна сметка май изобщо няма да го доставят. Имам колеги,  които са си патили от празните обещания на тази фирма.... Та, може ли някой да ме посъветва от къде да поръчам мулч? Колегите в нашият град пазят тайна за всичко- сортове, маркучи и т.н..... Имайте в предвид, че отдавна се занимаваме със земеделие, но аз главно съм била на пазара, а сега трябва бързо да науча всичко, и може и да задавам тъпи въпроси ;D, та не ми се смейте много, малко, ако може  :D :-[ :-[ :-[
« Последна редакция: 30, март, 2018, 00:54 от PetyaVS »

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #393 -: 30, март, 2018, 07:23 »
Имаш доста варианти . Флориан, Агродрип, Чолев агро.
Аз две години ползвам капково на Нетафим-израелско разпространява го Чолев агро и мулча мине от него и съм много доволен. Мулча почти навсякъде е гръцко производство.
Ако не се ориентираш за нещо, пиши и ще ти пратя контакти.

PetyaVS

• *
  • 5
  • 0
  • градина
« Отговор #394 -: 30, март, 2018, 09:08 »
Имаш доста варианти . Флориан, Агродрип, Чолев агро.
Аз две години ползвам капково на Нетафим-израелско разпространява го Чолев агро и мулча мине от него и съм много доволен. Мулча почти навсякъде е гръцко производство.
Ако не се ориентираш за нещо, пиши и ще ти пратя контакти.
Благодаря! :)

milengvelev

• *
  • 13
  • 0
  • градина
« Отговор #395 -: 09, юни, 2018, 22:07 »
Здравейте. Искам да попитам и аз нещо. Направих си конструкция за мрежа в градината и поставих засенчваще мрежа 45 процента заради доматите. Интересува ме дали ще пречи това засенчване на пипера, патладжана и заления боб?

Вискяр

• *
  • 1 769
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #396 -: 10, юни, 2018, 15:01 »
Едва ли.
Пипера, за разлика от домата, се справя добре и с по-малко светлина.
Засенчването ще намали температурата около растенията и ще подобри опрашването.

« Отговор #397 -: 12, юни, 2018, 09:13 »
   Пипера никак ама никак не харесва засенчването.

milengvelev

• *
  • 13
  • 0
  • градина
« Отговор #398 -: 12, юни, 2018, 21:33 »
Здравейте. Последно? Баткото казва, че не обича засенчването, а Вискяр, че засенчването ще му се отрази добре на пипера?

alex

• 171
  • 0
  • градина
« Отговор #399 -: 13, юни, 2018, 11:12 »
Здравейте. Последно? Баткото казва, че не обича засенчването, а Вискяр, че засенчването ще му се отрази добре на пипера?
Миналата година пипера ми се засенчваше преди обяд от къщата до към 11 часа и стана доста висок, имах корени по 1.5 метра. Тази година пак са там, просто нямам алтернатива. През 20 см. са по 1 корен, между лехите 90 см. заради светлината.

Батко как мислиш, удачно ли е понеже имам свободни колове, на всеки два корена между тях да сложа кол и да ги вържа за него. Дали ще си пречат тези две растения?
« Последна редакция: 13, юни, 2018, 11:15 от alex »

« Отговор #400 -: 13, юни, 2018, 15:48 »
   Връзвай.Ако е следобедна сянка, толкова не пречи, но при сутрешна квото и да е, става по-високо и с по-малко плод.

alex

• 171
  • 0
  • градина
« Отговор #401 -: 13, юни, 2018, 21:22 »
   Връзвай.Ако е следобедна сянка, толкова не пречи, но при сутрешна квото и да е, става по-високо и с по-малко плод.
Благодаря