Кръчма

Отглеждане на пипер

Мило

• 1 150
  • 20
Re: Отглеждане на пипер
« Отговор #360 -: 05, юли, 2017, 20:49 »
Митьо с Икуейшън и Верита не може да се пръска и двата са фунгициди ,какво ли е било в машината ти !!!
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

митьо

• **
  • 61
  • 0
  • градина
« Отговор #361 -: 05, юли, 2017, 22:03 »
Митьо с Икуейшън и Верита не може да се пръска и двата са фунгициди ,какво ли е било в машината ти !!!
знам, Мило, гледам им активните съставки, за да няма дублиране. първо мачках с верита, че ме излъга един агроном за болестта и след седмица смесих икуейшън и талстар, че имаше акари навсякъде. просто дадох с какво съм тормозил растенията, а хич не ща да ги тровя :(((( майка ми допреди ги бе пръскала с хвощ и докато го правеше нямаше никакви проблеми...

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #362 -: 23, юли, 2017, 21:08 »

Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Gogo69

• 322
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
« Отговор #363 -: 24, юли, 2017, 22:51 »
Еее... баси... !!!
Къде съм аз?, къде е Мило?

:o

???

:-[

MinaLP

• 538
  • 6
  • градина
« Отговор #364 -: 25, юли, 2017, 00:54 »
Е, ти си на ей тук на Равадиново, а Мило е във Видин....   :D ;D ;D
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

Тодор К

• 2
  • 0
  • градина
« Отговор #365 -: 29, юли, 2017, 14:07 »
Здравейте! :)
Колко често поливате пипера с капково?
Каква е нормата на поливка (кубик на декар) или просто за една поливка ,колко време оставяте да тече капковото?
Благодаря ви!

« Отговор #366 -: 29, юли, 2017, 21:36 »
    Тошка, мълчи народа щото няма какво да каже. Забрави кубиците и часовете. Поливай когато прецениш, че са за поливане,поливай докато решиш че са поляти и това е. Ще се научиш да налучкваш. Едно да знаеш, пипера,а и останалите зеленчуци,от сухо изостават но не загиват, от мокро по-често се разболяват и...неприятности. Това е. Успех.

Тодор К

• 2
  • 0
  • градина
« Отговор #367 -: 29, юли, 2017, 23:59 »
Благодаря батко!

Александров

• *
  • 35
  • 0
  • градина
« Отговор #368 -: 27, януари, 2018, 20:40 »
Знам че доста е изписано.Четох и препрочитах,ама явно Ram-паметта в главата ми е малко,та да помоля за мнение? Първо за сорт: Кое бихте препоръчали между Слоново и Бяло ухо(уво),или да ги комбинирам.Вторият въпрос е че се колебая между табла F104, дълбока 4 с диаметър 3, или табла F128 дълбока 4,5 с размер 3/3?
Имаме си земя,имаме си вода,и си правиме кал.

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #369 -: 28, януари, 2018, 12:19 »
Колкото е по-голямо гнездото, толкова по-комфортно се чувстват растенията и стопанина им.
Най-вече относно поливането.
За сорта ще ти кажа следното:
Българската лоза Мавруд е засаждана по цялото земно кълбо. Включително, по така популярните в невинените държави Калифорния, Австралия, Чили, Аржентина...
Никъде не са успяли да произведат вино, каквото се получава от Мавруд, засаден на Родопската яка. Това не е патриотизъм, а факт, казан от енолозите.
Всяко място си има собствен микроклимат и почва. За всяко място има много удачни сортове - трябва сам да ги откриеш.
Много хора, най-вече от Хасковско, изгоряха с модерните сръбски сортове.

Александров

• *
  • 35
  • 0
  • градина
« Отговор #370 -: 28, януари, 2018, 12:43 »
То сърбете са ми на 20-тина км. та затова ще пробвам с техните сортове.Искаше ми се Каптур,ама с оглед и на сортовете домати ще ми дойде много нанагорно финансово.
Имаме си земя,имаме си вода,и си правиме кал.

« Отговор #371 -: 29, януари, 2018, 07:29 »
   Добри са и сортовете и таблите. Повече се котира слоновото, паланачкото. И...хасковлии също ядат чушки и то точно от сръбските сортове. Имат си и проблеми но...такива времена дойдоха.

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #372 -: 29, януари, 2018, 09:07 »
Голяма е разликата м/у Слоновото и Бялото уво. Зависи какъв пазар имаш и дали береш на зелено. Ако береш само на червено заложи на Анфора. По мои лични наблюдения тя се представи най-добре миналата година от към чистота на семето.

« Отговор #373 -: 29, януари, 2018, 09:45 »
Здравейте,искам да задам един въпрос,който касае хора с по-малко насаждения,защото това за което ще питам е трудно приложимо,когато има декари. Гледах клип в който се показва как се формира пипер на 3/4 стъбла и се оставят 12/15 плода като се премахва плода/цвета на първото разклонение и всички клончета сочещи на вътре. Това е клипа https://www.youtube.com/watch?v=MIggW2E-Yns
Аз тази година по обясними причини ще имам само две лехи пипер,да ли ще има ефект и заслужава ли си, ако си поиграя и формирам пипера и махна първият цвят?

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #374 -: 29, януари, 2018, 10:36 »
Виждал съм Даровита в оранжерия оставена само е един връх . Даде 11 плода от корен. Идеята на това мероприятие е да се получат максимално изравнени плодове т.е. да няма второ качество. За правите сортове мисля, че първия плод е от голямо значение за регулиране разтежа на растението т.е.ако ги няма първия има голяма вероятност да прорасне прекомерно.