Кръчма

СЕИТБА на ПИПЕР

петко б

• 498
  • 10
  • градина
Re: СЕИТБА на ПИПЕР
« Отговор #105 -: 30, март, 2018, 14:46 »
Петко, много бре -ти гониш литър това да не е сливова. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

От 15 години го използвам тоз умрял Девринол , защото няма друго за пипер. Та от опит съм стигнал до тези дози но повече от това не смея да завишавам, че не зная колко ще е разреден.
Пример: миналата година за 170 кв.м. съм дал 120 лв за надници да плевят и отделно ние все махаме.
Горната почва в случая няма отношение към долната. Мезурола го слагай след покриеане и поливане на семаната .

venata

• *
  • 24
  • 0
  • градина
« Отговор #106 -: 30, март, 2018, 19:33 »
Петко, притесняваме не толкова дозата, колкото преминаването на девринола през семето нищо, че е селективен -преди сеитба според приложението, но ще ти се доверя, защото от опита по добър учител няма. Кажи ми нещо ти за проблема с тиквичките описан горе.Mina, намирам го все още.По агроаптеките ще ти предложат - Коломбо,Белем,Вениш,Лиматак и ще ти кажат, че е същото, но това не е вярно , по добре полей с разтвор на Би, Нуреле или Фюри (това съм ползвал за разсади зеле)-универсални фумиганти.

Александров

• *
  • 35
  • 0
  • градина
« Отговор #107 -: 30, март, 2018, 22:57 »
Mina,препрочитам форума редовно,на няколко места прочетох че отричаш БИ-58,но никъде не срещнах защо? Каква е причината? Аз поливам  ВСИЧККО най-вече с Нуреле,но и Би-58 ми върши работа.Естествено навреме и еднократно
Имаме си земя,имаме си вода,и си правиме кал.

PetyaVS

• *
  • 5
  • 0
  • градина
« Отговор #108 -: 30, март, 2018, 23:14 »
Здравейте, тази година е много лошо времето, успяхме в единствения ден без валеж да направим 5 лехи с разсад. След това хвана студа и сега съхна и вяхна да не изгният семената... Има ли нещо, с което мига да подхраня разсада, ако не са изгнили семената?

« Отговор #109 -: 31, март, 2018, 07:19 »
   Кое съхна и вяхна пък и семената да не изгният :o и кое ще подхранваш? Аз ги сях на 12 март и още не са поникнали но и не са изгнили. Първо нека поникнат пък после ще мислим за подхранване.

MinaLP

• 534
  • 6
  • градина
« Отговор #110 -: 31, март, 2018, 10:37 »
Mina,препрочитам форума редовно,на няколко места прочетох че отричаш БИ-58,но никъде не срещнах защо? Каква е причината? Аз поливам  ВСИЧККО най-вече с Нуреле,но и Би-58 ми върши работа.Естествено навреме и еднократно
Изпитвам ужас от него!Макар и лично и с риск да ме погнете с широки дебати и разяснения,ще споделя....Имам лош спомен от младежките си години-На мой близък приятел баща му се нагълта с БИ 58 и тогава докторите казаха,че всички органи са му изгорели и нямаше никакъв шанс да го спасят... :( ...А аз имам един всеяден домашен любимец,кокер,който яде всичко,от кисело зеле до салфетки-бели  ;D ;D ;D няма да прости и на БИ-то омесено с ерма или жито(за тези рецепти знам),говорим за борба срещу попово прасе...А и както е станало ясно вече във форума, аз избягвам подобни препарати и използвам единствено контактни фунгициди,подбрани инсектициди+ отвари със същото действие и с малки изключения, ако стане напечено някой системен с кратък карантинен срок...
« Последна редакция: 31, март, 2018, 10:39 от MinaLP »
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!