Кръчма

СЕИТБА на ПИПЕР

nkanavrov

• 277
  • 17
Re: СЕИТБА на ПИПЕР
« Отговор #15 -: 18, февруари, 2015, 12:47 »
Разсад пипер 2015 г. сорт Едита

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #16 -: 18, февруари, 2015, 13:23 »
Браво колега,прекрасен разсад,Едитата гледал ли си я друга година или ти е за първа ?
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #17 -: 18, февруари, 2015, 13:51 »
Миналата година за първи път и останах много доволен.

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #18 -: 18, февруари, 2015, 14:06 »
В оранжерия нали ?Дават го ,че е много ранен дали наистина е така?

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #19 -: 18, февруари, 2015, 14:54 »
Задължително в оранжерия.Според метериологичните условия брането започва около 24 май , или 1 юни.

« Отговор #20 -: 18, февруари, 2015, 16:43 »
Много ти е хубав разсада колега nkanavrov,аз в края  на ноември ходих при приятели и на масата им имаше чушки от оранжерията брани преди дни. Бяла капия,сочна,вкусна и месеста,чушките бяха върхари и въпреки това не бяха дребни. Попитах за сорта и ми казаха Едита,реших да го опитам и аз в оранжерията,купих си от тях семена на 8. февруари ги засях и поникнаха 100%. Говорих с Енза заден и ми казаха,че стават да се гледат на сезал на две или три разклонения,като на всяко листо се оставя чушка.
Би ли ни казал как го гледа този сорт и някакви особености които ти си видял.

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #21 -: 05, март, 2015, 20:48 »
Здравейте ,колеги.Искам да попитам дали някой е пробвал семена пипер хващани от хибридни сортове.

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #22 -: 05, март, 2015, 20:56 »
Пробвал съм сорт Бяло ухо,сръбски сорт,първата година отлично се представи,но втората година много се разспадна хибрида,значи може само първо размножение.

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #23 -: 05, март, 2015, 21:07 »
Бялото ухо не е хибрид.То е като стрижанката само че на друга фирма.Стрижанката е прав сорт ,аз си хващам семе  вече четвърта година.Хибридните семена се бродават на семка. 

« Отговор #24 -: 06, март, 2015, 06:10 »
    Пробвал съм хибриди но не са ми харесвали и не съм оставял семена от тях. Преди 5-6 години в Любимец видях  чорбаджийски сладък хибрид. Колегата доволен но семената за декар му стрували 800 лв. От там скъсах две чушки и на следващата година сях стотина корена за мене си. От тогава от година за година си хващам семена и си стават същите без промяна. Същия случай имам с домати Флорида. И те са ужким хибрид и те излизат същите. Има две възможности- или не са били хибриди а ни ги продават като такива, или пък хибридите не се разпадат толкова лесно и ние само се плашим. Трябва да се пробва.

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #25 -: 06, март, 2015, 10:21 »
Здравейте ,колеги.Искам да попитам дали някой е пробвал семена пипер хващани от хибридни сортове.
Не си е работа.

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #26 -: 06, март, 2015, 10:29 »
Досега съм пробвал хващани семена от пъпеши Хибрид 1 и тиква Мускат де прованс.Пъпешите бяха пълен провал .Тиквите станаха с уникални форми от 6 тона нямаше две еднакви :).Ако намеря ще кача снимка

бретона

• *
  • 11
  • 0
  • градина
« Отговор #27 -: 06, март, 2015, 12:44 »
Преди 4/5години бях взел 1000бр.семена за 75лв. пипер хибрид СК5, сега мисля се казва Каптур.
Разсада стана малко по дебел и висок от директния сорт, които сеех тогава, разсадих в нивата и там растенията се развиваха по бързо от другия, стана хубав едър пипер ,реших да си  оставя семе за догодина.На следващата година пак се получи хубава продукция ,досега бях сял по 400/500 кв.м. еи така за проба ,на третата засадих 2дк. голяма грешка, растенията пак бяха високи, но продукцията не приличаше на нищо явно разрада на семената си беше казал думата.
Така ,че ако искаш да взимаш семе от хибрид може ,продукцията е същата ,но до тук, след това разпада е много голям.

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #28 -: 06, март, 2015, 12:54 »

Досега съм пробвал хващани семена от пъпеши Хибрид 1 и тиква Мускат де прованс.Пъпешите бяха пълен провал .Тиквите станаха с уникални форми от 6 тона нямаше две еднакви :).Ако намеря ще кача снимка

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #29 -: 06, март, 2015, 13:14 »
Третата година семето от първата ли беше или от втората ?Правя си изводи от това ,че сръбските сортове (Амфора ,Палначко и Слонско уко) да са толкова изчистени няма начин да не са разпаднати хибриди.Проба ще правя но първо трябва да намеря  подходящ сорт.Каптур не ми хареса-много едър,само за комбинати,Дария-първото бране добре после издребнява.Някой колега може да сподели сорт за проба.