Кръчма

Разсад 2019г.

Мило

• 1 144
  • 20
Разсад 2019г.
« -: 18, декември, 2018, 16:07 »
Идва време за направата на разсад,в момента много зеленчукари подгатвят парници,оранжерии,домашни помещения и се снабдяват с торф,оборска тор,земя и всичко възможно което си знаят от годините за направа на разсад.Ето някои идеи .

Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Мило

• 1 144
  • 20
Re: Разсад 2019г.
« Отговор #1 -: 18, декември, 2018, 16:15 »

Georgi.Todorov

• *
  • 4
  • 0
  • градина
« Отговор #2 -: 18, декември, 2018, 16:19 »
Здравейте,
Аз направих разсад в домашни условия на 10.12.2018 с цел да си гледам малко зарзават на балкона, но за 7 дни всичко стана по 20см. високо. Още са с първичните си листа и зная, че нещата не са добре. Има ли някой, който е запознат как мога да оправя белята или трябва да ликвидирам всичко и да сея на ново?

Мило

• 1 144
  • 20
« Отговор #3 -: 18, декември, 2018, 17:41 »
Голям мерак си имал щом толкова рано си засял семената.Проблем ти е била високата температура,щом поникнат семената трябва да им се осигури по хладно място демек и на 10гр. да ги оставиш по добре ще се чувстват отколкото в жега.14-15-16 гр. са най добри на младите растения.След това не трябва да са мн. гъсти,че и от това се издължават.Как се гледа разсад в домашни условия най добре може да ти каже Краси Лазаров,той е специалист по домашните условия.Дано се сезира и обясни.А,че ще сееш на ново то е ясно !

« Отговор #4 -: 18, декември, 2018, 17:43 »
Виждал съм такова нещо на един колега разсада,който беше поникнал през почивните дни. Бяха около 10 см. високи и с пикиране ги спасихме,но 20 см. са много. Липсвала е светлина и е било ненужно топло след като е поникнал разсада. Качи снимка да видим каква е ситуацията,най-малко ще бъде за урок и на други. Имаш много време и по-добре е да презасееш. Разбрах от съобщението,че разсада е салата. При този зеленчук се наблюдава значително издължаване и при по-ниски температури. При мен поникват на около 17 гр. и ги изваждам на остъкленият балкон,където температурата може да падне и до 4/5 гр. там е светло и хладно идеално за салата.   
Сега пак прочетох съобщението разсада е домати и краставици,но нека остане и мнението за салатите ще бъде полезно на някой.
« Последна редакция: 18, декември, 2018, 17:53 от Краси Лазаров »

Georgi.Todorov

• *
  • 4
  • 0
  • градина
« Отговор #5 -: 18, декември, 2018, 17:57 »
Ето ги снимките, предполагам всичко е загубено. Иначе са на около 21градуса, почвата е:
3:1 универсална торф:био тор от калифорнийски червеи

Georgi.Todorov

• *
  • 4
  • 0
  • градина
« Отговор #6 -: 18, декември, 2018, 17:58 »
Не ми позволява да кача снимка, тъй като папката е пълна..

« Отговор #7 -: 18, декември, 2018, 18:01 »
Не ми позволява да кача снимка, тъй като папката е пълна..
Качи ги извън форума,да кажем в"снимка бг" взимаш оттам линк за споделяне и тук цъкаш на иконката до ютуб и вмъкваш снимката.

« Отговор #8 -: 18, декември, 2018, 18:04 »
Здравейте,
Аз направих разсад в домашни условия на 10.12.2018 с цел да си гледам малко зарзават на балкона, но за 7 дни всичко стана по 20см. високо. Още са с първичните си листа и зная, че нещата не са добре. Има ли някой, който е запознат как мога да оправя белята или трябва да ликвидирам всичко и да сея на ново?
Добре дошъл колега,за мерака няма срокове. Аз също засадих домати и пипер за балкона,обаче е хубаво да прочетеш как се гледа разсад в апартамент по това време. Трябва ти лампа за доосветяване и да внимаваш с поливките,съвсем пестеливо. Прочети тази тема във форума"Разсад домати отгледан в апартамент"

Вискяр

• *
  • 1 815
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #9 -: 26, декември, 2018, 10:14 »

3:1 универсална торф:био тор от калифорнийски червеи
Вкарваш си таралеж в гащите с този "биотор". Никога не можеш да знаеш какви болести има в него.
Ако сложиш и перлит, ще си улесниш поливането.