Кръчма

Моята английска градина 2018

deoo

• *
  • 49
  • 0
  • градина
Моята английска градина 2018
« -: 04, август, 2018, 09:59 »
Здравейте.Днес реших да споделя с вас един  клип ,моята английска градина 2018г.Разбира се не мога да се меря с  хората, които се занимават професионално с отглеждане на зеленчуци,но  все все пак.Тук за разлика от България е по- трудно отглеждането на някой видове зеленчуци.Но смятам,че тази година ми се получиха нещата.Искам да изкажа своята благодарност на Краси Лазаров. който никога не ми е отказвал  съвети отправяни към него.Мисля,че за това са форумите, хората да обменят информация  помежду си.Кой с повече, кой с по- малко.   https://www.youtube.com/watch?v=bEeY0wNt69M&feature=youtu.be
« Последна редакция: 04, август, 2018, 10:36 от deoo »

deoo

• *
  • 49
  • 0
  • градина
Re: Моята английска градина 2018
« Отговор #1 -: 04, август, 2018, 10:31 »
През есента на миналата година бях решил да си купя оранжерия, за целта засях мястото с горчица и пшеница, но в последствия се отказах.Доматите засях през май месец направо в засятото.

И някъде след месец, изрязах пътеките. С изрязаното мулчирах доматите.
« Последна редакция: 04, август, 2018, 10:33 от deoo »

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #2 -: 04, август, 2018, 22:48 »
Доматите засях през май месец направо в засятото.

Мисля, че ти се е получило отлично!
Правилно ли разбирам, че през май си засял семена от домати в лехата?

Бележка:
Биопроизводство не означава отказ от химията.

deoo

• *
  • 49
  • 0
  • градина
« Отговор #3 -: 04, август, 2018, 23:18 »
Не разбира се.Имах  домати, които сях по- рано за разсад но в последствие, се наложи да ги отрежа, за да забавя техния растеж.Просто реших малко да експериментирам.Основно семената на доматите засях някъде към 8 март. А относно химията не мисля,че тотално трябва да бъде премахната.Защото сериозни болести не могат да бъдат спрени с  лук,чесън ,мляко.Реално погледнато и змийската отрова е смъртоносна,но в определени дози е полезна.Тук съм рязал доматите на 15 март.В последствие разбрах,че не е трябвало да режа двата листа , за да има по-добра фотосинтеза.Но човек се учи от грешките си.
« Последна редакция: 04, август, 2018, 23:59 от deoo »