Кръчма

Как да отглеждаме домати сезон 2018

ИПК

• 465
  • 2
  • Иван Петров Коцев
Как да отглеждаме домати сезон 2018
« -: 04, декември, 2017, 15:49 »
Днеска направих последна проверка на "инкубатора " ми за добив на разсад  домати за следващата 2018г.Терморегулатора е настроен на 21 градуса и включва и изключва 40 ватова крушка която е закрита с кутия от бира за да не свети нощем .Поддържа я отлично тая температура . Пък и телевизора излъчва една такава модерна светлина и доматите ще фъркат ли, фъркат . :P ;DТрябват ми 40 корена за в оранжерията и ще засея  65  семки пък каквото поникне ,поникне. :)

това си е вече за следващата година, та го отделих от старата тема.
Хаирлия да е годината!  :)
Вискяр
« Последна редакция: 07, декември, 2017, 12:42 от Вискяр »

Вискяр

• *
  • 1 769
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр

Katsarski

• 29
  • 0
  • градина
Re: Как да отглеждаме домати сезон 2018
« Отговор #2 -: 14, декември, 2017, 14:56 »
 Здравейте и от мен.
Имам въпрос към всички ви!
Смятам да засадя домат Пинк Рок в неотопляема оранжерия към 20.03.2018г. Питам добре  ли е по това време на годината за Благоевград, мнения за самия сорт, на колко китки да ги оставя за ранно производство, какъв добив да очаквам, кога да очаквам да почнат да зреят, хранене на разстинията и т.н.т
Благодаря ви предварително!!!
Поздравявам и МИЛО който винаги ми е давал ценни съвети, а и всички ви от които постоянно научавам нови неща!!!
Бъдети живи и здрави
КОГАТО ИСКАШ ДА СПЕСТИШ,ПЪРВО ОТДЕЛИ ДАДЕНА СУМА ЗА ПЕСТЕНЕ И ЖИВЕЙ С ОСТАТЪКА НА ТВОИТЕ ПРИХОДИ,А НЕ ПЪРВО ДА ХАРЧИШ И С ОСТАТЪКА НА ПРИХОДИТЕ ТИ ДА СИ КАЗВАШ ЧЕ ПЕСТИШ!!!

Мило

• 1 128
  • 20
« Отговор #3 -: 14, декември, 2017, 16:51 »
Мерси Краси за поздрава,а за Пинк Рока мисля ,че добре си го взел,ще ти хареса ,гледах го и съм мн. доволен.Зрее масово и не се пука,няма зелен пръстен и кочан вътре.Даде 6-7 китки ,но нагоре абсолютно нищо,реагирах навреме извадих го и засадих салати.За торенето като му дойде времето  ;)
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Katsarski

• 29
  • 0
  • градина
« Отговор #4 -: 14, декември, 2017, 17:26 »
Голям човек си ти  МИЛО
КОГАТО ИСКАШ ДА СПЕСТИШ,ПЪРВО ОТДЕЛИ ДАДЕНА СУМА ЗА ПЕСТЕНЕ И ЖИВЕЙ С ОСТАТЪКА НА ТВОИТЕ ПРИХОДИ,А НЕ ПЪРВО ДА ХАРЧИШ И С ОСТАТЪКА НА ПРИХОДИТЕ ТИ ДА СИ КАЗВАШ ЧЕ ПЕСТИШ!!!

Гъмзата

• 116
  • 1
  • градина
« Отговор #5 -: 26, декември, 2017, 20:07 »
Аз вчера сях доматите 

« Последна редакция: 05, януари, 2018, 10:32 от Вискяр »

ИПК

• 465
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #6 -: 31, декември, 2017, 13:57 »
Днеска времето беше чудесно и постоях в оранжерийката  отдаден на размисли как да бъде през 2018г. Ще бъде един от двата варианта . На снимката се виждат четирите лехи .Единия вариант е да засадя домати по един ред в най лявата и тази в дъното , два реда домати в най дясната а в средната леха да бъдат два или три реда пипер. Другия вариант е в средната и дясната да засадя по един ред пипер и ред домати .Кой от двата е за предпочитане ,като мен първия като че ли е по добър, тоест  средната леха да е само с пипер.От друга гледна точка ако пък засадя по ред домати и ред пипер в двете лехи то ще има по добро огряване и проветряване  на реда с доматите . ::)

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #7 -: 31, декември, 2017, 17:30 »
На пипера му трябва повече слънце и проветрение от доматите.

Гъмзата

• 116
  • 1
  • градина
« Отговор #8 -: 01, януари, 2018, 20:13 »
Доматите вече поникнаха 

« Последна редакция: 05, януари, 2018, 10:22 от Вискяр »

MinaLP

• 533
  • 6
  • градина
« Отговор #9 -: 03, януари, 2018, 10:35 »
Днеска времето беше чудесно и постоях в оранжерийката  отдаден на размисли как да бъде през 2018г. Ще бъде един от двата варианта . На снимката се виждат четирите лехи .Единия вариант е да засадя домати по един ред в най лявата и тази в дъното , два реда домати в най дясната а в средната леха да бъдат два или три реда пипер. Другия вариант е в средната и дясната да засадя по един ред пипер и ред домати .Кой от двата е за предпочитане ,като мен първия като че ли е по добър, тоест  средната леха да е само с пипер.От друга гледна точка ако пък засадя по ред домати и ред пипер в двете лехи то ще има по добро огряване и проветряване  на реда с доматите . ::)

ИПК мисля,че пипера трябва да е в долната леха,за да не го задушат и засенчат доматите....Аз ги разполагам според височина и слънце т.е.по-ниските са с предимство отпред...  ;)
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #10 -: 03, януари, 2018, 18:19 »
Някой някакви отзиви за домати сорт Рубин.

ИПК

• 465
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #11 -: 04, януари, 2018, 11:14 »
Вчера си купих две тавички с 66 гнезда с размери на дупките 4 на 4 на 4.Дали стават да насея първо в тях доматите и пипера и после да ги пикирам в по големи кофички  . Ще сея в понеделник така че до тогава очаквам вашите мнения.Като гледам на Гъмзата как са поникнали и ми се струва че и те са сеяни приблизително в такъв размер на отворите . ::)

« Отговор #12 -: 04, януари, 2018, 11:52 »
Идеални са за тази цел,аз ги ползвам 8 години.,

Гъмзата

• 116
  • 1
  • градина
« Отговор #13 -: 05, януари, 2018, 18:56 »
таблата е 228 гнезда,има няма 3 санта

ИПК

• 465
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #14 -: 05, януари, 2018, 19:25 »
Успокоихте ме.В понеделник ще направя сеитбата.Пипера сега ли да сея ,защото ще ми трябва за 15-20 Март. То и доматите за тогава ще ми трябват.Температурата около   таблите по проект ще е 20-24 градуса.Ако трябва мога да я и намалям по избор.