Кръчма

Запитване

deoo

• *
  • 49
  • 0
  • градина
Запитване
« -: 26, ноември, 2017, 15:21 »
Здравейте.Искам да попитам дали този домат може да бъде оставен или не. Понеже знам,че по някога се премахват .Но в случая не знам какво да направя. По нагоре вече има втора китка.Там  бутоните са почти еднакви с долната китка.С изключение на този домат, който цъфна първи.От другата страна  цъфна втори.Останалите се още не са цъфнали. 

« Последна редакция: 27, ноември, 2017, 11:34 от Вискяр »

nkanavrov

• 277
  • 17
Re: Запитване
« Отговор #1 -: 26, ноември, 2017, 18:07 »
Доматчето си го остави , но храни растението. Завръз се премахва в случаи на слаби растения за да им се даде възможност да укрепнат и да могат да изхранват.По тази причина се премахват и първите няколко / 3-4 / завръза при краставицата и дори завръза на четала  при пипера.Идеята е да не се получи " 11 - годишна циганка роди " - нито хаир от тази циганка , нито хаир от това циганче.Увеличи минимум два пъти количеството на "храната" на растението.Успех.

deoo

• *
  • 49
  • 0
  • градина
« Отговор #2 -: 26, ноември, 2017, 21:56 »
Здравейте.Искам да попитам дали този домат може да бъде оставен или не. Понеже знам,че по някога се премахват .Но в случая не знам какво да направя. По нагоре вече има втора китка.Там  бутоните са почти еднакви с долната китка.С изключение на този домат, който цъфна първи.От другата страна  цъфна втори.Останалите се още не са цъфнали. 
http://prikachi.com/images.php?images/220/9231220V.jpg
Благодаря.

sasho41

• 249
  • 6
  • Навеждай се само, за да вдигнеш. Епикур
« Отговор #3 -: 19, април, 2018, 07:37 »
Да ме прощава deoo, че ползвам негова тема :-[ :-[ :-[
Но по лесно е така, отколкото нова тема.
Искам да попитам знаещите, какво означават двете букви след името
на семена от домат. Например ROMA VF
Благодаря
Оптимистът и в гробищата вижда плюсове, а не кръстове

« Отговор #4 -: 20, април, 2018, 14:54 »
   Може би устойчивост на болести- вертицилиум, фузариум....

MitkoGeorgiev

• *
  • 44
  • 0
  • градина
« Отговор #5 -: 22, април, 2018, 02:08 »

По- добре ги махай. Първите цветове, които приличат на слънчоглед ги махай. Иначе разстението отдава най-много там и забравя за останалите доматчета. Резултата е домат, наподобяващ боксова ръкавица, много голям, но не вкусен.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!