Кръчма

Какъв е този патладжан?

Станимир

• 29
  • 1
  • градина
Какъв е този патладжан?
« -: 25, юли, 2017, 17:18 »
Разсадът го купих от пазара с обяснението, че е обикновен селски патладжан. Само че нъц! Ето го:

Моля знаещите да кажат какво е това чудо, става ли за ядене и как се познава кога е готов за бране.

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Какъв е този патладжан?
« Отговор #1 -: 25, юли, 2017, 17:25 »
Най-вероятно е от патладжаните, дето не си променят цвета.
За бране... пробвай, като стане лъскава кожицата.

Станимир

• 29
  • 1
  • градина
« Отговор #2 -: 25, юли, 2017, 17:35 »
Благодаря! Ще приложа метода проба - грешка, пък ще видим.

« Отговор #3 -: 25, юли, 2017, 22:03 »
Разсадът го купих от пазара с обяснението, че е обикновен селски патладжан. Само че нъц! Ето го:

Моля знаещите да кажат какво е това чудо, става ли за ядене и как се познава кога е готов за бране.
Явно не е "обикновен селски" а е някакъв "необикновен градски". Пари си давал за него така , че щеш не щеш ,ще го ядеш :P

Станимир

• 29
  • 1
  • градина
« Отговор #4 -: 26, юли, 2017, 21:09 »
Зачопли ме мисълта да не би да е някаква дива неядлива форма и се поразрових из мрежата. Оказа, че този вид патладжан е доста разпространен по света под названието "Green aubergine". Съществуват много сортове с различна големина и форма. В моя случай сорта е Litle green aubergine. Като го опитам ще кажа как е. Дано уцеля да е узрял.

Станимир

• 29
  • 1
  • градина
« Отговор #5 -: 06, август, 2017, 16:58 »
Страховете ми не се оправдаха. Патладжана се оказа много приятен на вкус, с много фина консистенция. Особено подходящ е за кьопоолу. Не става голям, нито лъскав, което малко затруднява определянето на зрелостта. Засега ще разчитам на лекото омекване при узряването. Ако изпусна някой да презрее, ще извадя семе. Хареса ми много и може да го завъдя.

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #6 -: 06, август, 2017, 20:18 »
Предполагам, че при истинското узряване ще пожълтее.