Кръчма

Сортове пиперки

Re: Сортове пиперки
« Отговор #30 -: 08, януари, 2019, 11:47 »
Благодаря,открих от къде познатата е взела чушките. Човека ми даде 10 чушки всяка я проверих и от две не люти извадих семена. От десетте чушки само една беше люта. :)

« Отговор #31 -: 08, януари, 2019, 17:47 »
Здравейте колеги,реших да сея по-ранен сорт пипер в оранжерията. Дадоха ми две сушени селски чушки много ароматни. Извадих им семената и ги сложих в пликче. Едната я сложих в боб,супер вкусна чушка. Другата вчера щях да я сложа в капама,но като я опитах люти. Много се ядосах,защото другата не беше люта,но пък смесих семената. Жена ми се уплаши да не улютим всичкият пипер в градината. Въпроса ми е като са смесени семената и няма как да ги разделя,да ли всичкият пипер който ще посея ще стане лют? Чушката лютеше само по плацентата,май семките не лютяха. Да ли е възможно и от семената на не лютата пак да станат люти чушки?
   Краси, ако посееш люта и не люта чушки една до друга, същата година чушките на едната ще са само люти а на другата само не люти. Ако вземеш от тях семена и ги сееш другата година, може пак така да си излезнат но може да има и кръстосване.  Твоите две чушки си приличат, от един човек са, едната люти другата не, това предполата кръстосване още от по миналата година. Има и друг вариант, самия сорт да е леко лютив и разпаднал се, тогава пак може да се получи подобно нещо. Ако не харесваш люто, сей няколко коренчета, щото може да има изненади.

« Отговор #32 -: 08, януари, 2019, 18:40 »
   Краси, ако посееш люта и не люта чушки една до друга, същата година чушките на едната ще са само люти а на другата само не люти. Ако вземеш от тях семена и ги сееш другата година, може пак така да си излезнат но може да има и кръстосване.  Твоите две чушки си приличат, от един човек са, едната люти другата не, това предполата кръстосване още от по миналата година. Има и друг вариант, самия сорт да е леко лютив и разпаднал се, тогава пак може да се получи подобно нещо. Ако не харесваш люто, сей няколко коренчета, щото може да има изненади.
Благодаря Батко,така е както казваш има и люти и не люти. Човека ги е взел от една жена,която дълго време не е искала да му даде семе. Той ги познавал по външен вид и наистина само една беше люта,но както казваш не е гаранция щом са расли заедно. Сях по малко от два селски сорта,златен медал и мои семена магарешки уши. Целта ми е да имам по-рано чушки и да са по-вкусни. Вчера ги засях.

PetyaVS

• *
  • 6
  • 0
  • градина
« Отговор #33 -: Вчера в 01:34 am »
Към майсторите земеделци  ;D, някой отглеждал ли е капия сорт Ивайловска? И ако има такива какво ви е мнението за този сорт?