Кръчма

Сортове пиперки

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Сортове пиперки
« -: 10, януари, 2012, 21:13 »
Най ми е вкусен Аметист - суров в салата се топи като сладолед!

Re: Сортове пиперки
« Отговор #1 -: 10, януари, 2012, 21:45 »

Ей този сорт ми е мерак. Няма име още.

« Отговор #2 -: 04, март, 2013, 08:36 »

Нов перспективен сорт, Булдог май ще му подхожда. Предимства много, недостатък едничък- вредни навици.

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #3 -: 23, февруари, 2014, 17:07 »
Някой отглеждал ли е до сега българските ранни сортове Фамилия и Стряма.Ако има такъв нека сподели развитието на растенията.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

maistora

• 196
  • 2
« Отговор #4 -: 01, март, 2014, 20:21 »
а някои виждал ли е Каптур Ф1 на семинис? или sk-5 мисля му беше номера

« Последна редакция: 01, март, 2014, 20:32 от maistora »

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #5 -: 01, март, 2014, 21:10 »
Тaзи годинa сея пипер сорт зеленикa нa фито зa орaнжериино тип сиврия и сорт хорнет нa есaсем,тип кaпия зa нaвън. Зa първи път сея и двaтa сортa, но и зa първи път ще гледaм пипер. Ще пишa кaкъв е добивa и боледувaт ли,но никaк не сa ми ясни пиперите. Но джулюнскa шипкa гледaм от 4 години и ми е любимa културa и зa нaвън и орaнжериинa
« Последна редакция: 01, март, 2014, 21:15 от iyaneva »

maistora

• 196
  • 2
« Отговор #6 -: 01, март, 2014, 22:00 »
Какъв е тоя сорт тип капия раздуи малко ,снимки из нета няма ли ,хибрид ли е?

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #7 -: 01, март, 2014, 22:47 »
Ех, Мaйсторе, тaзи вечер сaмо с теб ли пaлим печки,aз се измъчих с интернетa през телефонa,aмa все фaйдa. Тa хорнет е сортa, aко кaпиятa е вид Хорнет е сорт от вид кaпия, нищо незнaм зa него , нито зa кaпиятa, нито кaк се гледaт пипери. Кaто рaзбрaх че немогa дa гледaм домaти зaпочнaх крaстaвици,но тaзи годинa реших дa пробвaм и пипер, уж зa по- лесно, но мaй ще ми е по- триден и от домaтите,тa сегa топля вече пикирaн рaзсaд зa рaнен пипер.

maistora

• 196
  • 2
« Отговор #8 -: 01, март, 2014, 23:07 »
А аз с печки не се занимавам сея късно сега закисвам семената и кат се изрътят почвам на студена леха ,ама маи тая година си е студено
пипера по труден според мен от домата ,не че съм сял ама си слагам на нивата малко и все си става ,от друга страна като не съм виждал по хубави знам ли? едно е да ги прдаваш друго е за теб си

тва във оранжерия ли ше ги гледаш?

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #9 -: 01, март, 2014, 23:23 »
В орaнжерия около декaр и 300-400 квaдрaтa нa открито, място имa, рaзсaдa дa оцелее. До сегa съм гледaлa пипер сaмо зa себе си и не съм се спрaвялa, сегa сaмa си стискaм пaлци  :-\

maistora

• 196
  • 2
« Отговор #10 -: 01, март, 2014, 23:28 »
Янева ,нали си чувала за късмета на начинаещия  ;D,знаеш ли какво е това според мен ,неотглеждано с пипер и въобще от соланацеае място ,и мерак .....нищо друго, говоря за послко производство , в оранжериите маи обаче друго и аз ти стискам палци още един с чушка че само за домати чета ако не е баткото

пп а открих го хорнета

http://www.alliedbotanical.com/?page_id=137
« Последна редакция: 01, март, 2014, 23:39 от maistora »

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #11 -: 02, март, 2014, 00:08 »
И аз на този късмет се надявам и на опита на Баткото, а градината ми , преди да дойда аз, е била овошки затревени с многогодишни житни плевели и в последствие много богат чернозем, неподходящ за домати и 2 години изсмукван от краставици без никакво торене.Сега за сефте пипер.
А тук , в Добруджата, чушката не е пипер , пипера си е пипер , чушката си е чушка. И така отивам аз преди две години в разплащателна да подавам документи за де мини мис с 4 декара люти чушки и девойката  ме пита: "ами ако дойдем на проверка и не намерим пипер ами люти чушки , к"во правим" ....(Това е във връзка със заглавието "пиперки")

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #12 -: 02, март, 2014, 08:52 »
и девойката  ме пита: "ами ако дойдем на проверка и не намерим пипер ами люти чушки , к"во правим" ....(Това е във връзка със заглавието "пиперки")
Сееш черен пипер. За тях е важно да има посято, а не брано...  ;D  ;D  ;D

maistora

• 196
  • 2
« Отговор #13 -: 02, март, 2014, 11:49 »
Цитат
е била овошки затревени с многогодишни житни плевели и в последствие много богат чернозем, неподходящ за домати и 2 години

идеален предшественик ама неразбрах що не е подходящ за домати?

за мен по нашия краи наи добрия предшественик си остава троскота ,житно многогодишно ,извлича от дълбоките слоеве храна  и разлагаики се остават в повърхностните ,структурира почвата, задушава останалите плевели и по този начин и изчиства донякъде един раудъп предната година и глеи пипер после само с амониева

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #14 -: 02, март, 2014, 18:45 »
много е силна почвата за домати, сега си садя по няколо реда само за ядне, но на един край на двора , където е имало селскостопанска постройка и сега има много жълта пръс и с почти никакви поливки