Кръчма

Сбъркан пипер

Станимир

• **
  • 54
  • 1
  • градина
Сбъркан пипер
« -: 10, април, 2017, 19:12 »
Моята работа е малко "Барабар Станимир с мъжете", но нейсе. Сложих за втора година да изкарам разсад от пипер. Засях семената на два пъти: първите около 5 март, другите - седем дни по-късно. Първите семена засях в торо почвена смес купена от производител, останала ми от миналата година. Втората партида семена (от същия сорт) засях в торфено торова смес купена от  магазин тази година. След повече от месец първата партида почти не е къстосала. Втората още малко и ще цъфне. Някои стръкчета. Неравномерното поникване на втората партида се дължи на това, че след първото поливане  субстрата се втвърдил, но го установих дни след това. След разрохкване започнаха да поникват и останалите. И още никнат.

Та интересно ми е от какво може  да се е получило това чудо.

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Сбъркан пипер
« Отговор #1 -: 10, април, 2017, 22:11 »
Като почнеш до работиш само с торф и перлит, ще забравиш за такива неща.

« Отговор #2 -: 06, май, 2017, 11:31 »
За първата ти партида: същото ми се случи онази година. Поникна почти кръстоса и спря. Спря ама направо спря. След няколко седмици се консултирах с тъста който е агроном. Препоръча торене. Започнах да поливам  с Лактофол основен и всичко тръгна. Разстенията се съвзеха и дадоха хубави резултати. Марката на тора няма никакво значение просто аз ползвам тази марка.

Станимир

• **
  • 54
  • 1
  • градина
« Отговор #3 -: 06, май, 2017, 12:56 »
Тъй като се бях усъмнил, че е гладен на два пъти го храних с ФОРТИФОЛ и веднъж с течен тор от ЧКЧ. Без резултат. След доста колебания се престраших и го пресадих по 2бр. в книжни форми мое производство. Буквално след два дни започна да се развива. Формите ги напълних със субстрата, в който расте втората партида. Така изглежда две седмици след пресаждането.

Станимир

• **
  • 54
  • 1
  • градина
« Отговор #4 -: 12, май, 2017, 18:51 »
Всъщност торът е ХОРТИФОЛ.  :-[