Кръчма

Пипер

Пламен Иванов

• 21
  • 0
  • Ако искаш да разсмееш господ,кажи му ,че имаш план
Пипер
« -: 03, април, 2017, 18:45 »
Привет на всички.Моля някой да ни насочи  към уред който да разсажда пипер.Със съпругата сеем около 2 декара всяка година ,но за съжаление го правим по първобитния начин.Някакъв линк ако може или адрес на фирма която продава.

Gogo69

• 322
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
Re: Пипер
« Отговор #1 -: 04, април, 2017, 08:26 »
Привет и на теб!
Ето ръчно приспособление:
http://xn--80atgp9ar.xn--b1amgyd9f.com/index.php?topic=1076.0

За по-механизирано не си струва парите за 2дка. Ако пък имаш мерак и не те интересува цената:
http://www.agromachinagroup.com/Checchi_and_Magli.html

Пламен Иванов

• 21
  • 0
« Отговор #2 -: 04, април, 2017, 15:34 »
Вчера прегледах тъкмо тази тема,на снимки ясно ...става.Въпроса е как да се сдобием с такава ръчна сеялка ?

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #3 -: 04, април, 2017, 18:09 »
Пламене, сеят се семена.
Разсад се сади.  :P

Пламен Иванов

• 21
  • 0
« Отговор #4 -: 05, април, 2017, 11:06 »
Вискяре,теб съм преценил като един досаден нищо не помагащ дървен философ,закачлив,но  с нищо интересен,аз моля за помощ ти пак се правиш на интересен.

MinaLP

• 538
  • 6
  • градина
« Отговор #5 -: 05, април, 2017, 12:01 »
Е не така грубо де!!!  ???  Ако няма закачки и тонус в кръчмата едва ли ще е приятно....суха материя в нета бол,а и много хора не правят разлика между садене и сеене, самата аз бях сред тези,но мисля,че Мило ми го вметна след едно мое грешно изказване-не се разсърдих!А и емота който е сложил Вискяр показва тактичност.... ;)
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #6 -: 05, април, 2017, 12:56 »
Пламене, има опция "игнорирай потребител". Свободен си да я използваш, естествено. Така няма да четеш безполезните ми неща.
Имам комшия - 1000 дка обработва. Та той сади и житото, и царевицата, и т.н. Цялата околия го подиграва.

Пламен Иванов

• 21
  • 0
« Отговор #7 -: 06, април, 2017, 09:15 »
Вискяре,когато човек има нужда от помощ едва ли му е до закачки.Теб съм питал и преди за съвети ,на които съм получавал нищо повече от сърказъм и кофти отношение.Бъди жив и здрав

boyanr

• 8
  • 0
  • градина
« Отговор #8 -: 06, април, 2017, 22:20 »
Купих едни семена от кайенски пипер миналата година. 4-5 опита и нито едно покълване до сега... Явно семената са фира. Ще купувам нови, но се чудя какъв сорт - някой може ли да препоръча нещо ЛЕКО люто (по-леко от кайенски всъщност)? И има ли някакъв трик при пипера за покълване :)