Кръчма

Пипер - поливане

Пламен Иванов

• 21
  • 0
  • Ако искаш да разсмееш господ,кажи му ,че имаш план
Пипер - поливане
« -: 29, март, 2017, 12:47 »
Здравейте,моля за съвет относно това колко често се полива разсада пипер,или по точно ако съм сложил семената на дата 25/03/2017-то кога най-рано е необходимо да го полея?
« Последна редакция: 30, март, 2017, 09:17 от Вискяр »

Мило

• 1 150
  • 20
Re: Пипер - поливане
« Отговор #1 -: 29, март, 2017, 19:22 »
Не казваш в какво си сложил семената,в тарини с торф ли,в леха на тунел ли,в касетки с торф ли.Всичко това има значение  :)
« Последна редакция: 30, март, 2017, 09:17 от Вискяр »
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Пламен Иванов

• 21
  • 0
« Отговор #2 -: 30, март, 2017, 13:15 »
семената съм сложил директно на земята на леха/тунел,покрити с найлон/парник

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #3 -: 30, март, 2017, 19:17 »
Щом си направил парник би трябвало веднага след засяването да си покрил със земя и да си полял стабилно.Топлина и влага провокират семенцето да покълне.Наблюдаваш през ден и на 4-5-6 ден пак леко поливаш да не засъхва,което разбира се няма да стане защото конденза от найлона пак ще падне на земята.Но и отваряй по малко парника да не направиш соларизация на почвата и да прецакаш семената.Макс 35 градуса !
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Пламен Иванов

• 21
  • 0
« Отговор #4 -: 30, март, 2017, 19:57 »
благодаря мило

бретона

• *
  • 11
  • 0
  • градина
« Отговор #5 -: 05, април, 2017, 18:50 »
Аз правя така,преди да хвърля семето поливам, след  това сея, после хвърлям торта да покрива около 2,5 см,после валирам с валяк 25кг.и след това поливам обилно.Като приключа с поливането набивам железата, които носят полейтилена опъвам го над тях и заравям краищата с почва ,по този начин затварям парника много плътно да не кажа херметически.Така влагата кондензира и отнова се връща под формата на капки в почвата .   Аз съм сял на 26.03 и още не съм поливал само пръснах за трева .Най добре е отваряш и гледаш, има ли влага  пасуваш сухо ли е поливаш.Успех.