Кръчма

Да става приказка - втори епизод.

ИПК

• 495
  • 3
  • Иван Петров Коцев
Re: Да става приказка - втори епизод.
« Отговор #315 -: 27, септември, 2018, 08:52 »
Или чете пачките с парите от богата реколта тая година ?

ИПК

• 495
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #316 -: 08, октомври, 2018, 15:11 »
Нека да въ е яд, ама вчера си мелнах градината и вече настана време само за лежачка .Оранжерията чак по Нова година ще я чистя че е пълна с домати и чушки.

« Отговор #317 -: 08, октомври, 2018, 15:30 »
Отмарай при мен тепърва започва. Хазаите освободиха оранжериите и няма скука. Обаче си пресилих ръката и трети месец ме боли лакътя,но няма кой да свърши работата освен аз. Как направи браздите с какво?

Вискяр

• *
  • 1 803
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #318 -: 08, октомври, 2018, 16:12 »
Фърли малко семе спанак на изчистеното.
Или рапица/синап за зелено торене напролет.

ИПК

• 495
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #319 -: 08, октомври, 2018, 16:26 »
Краси ,на това тракторче слагам плуг и оре чудесно .А и почвата ми е рохкава от многото оборска тор.Ще направя снимки на плуга в събота като си отида .
Вискяр, считам че с тая угнила оборска тор внасям всичко необходимо за растенията .В мини оранжерията посадих 50 броя салата и една щайга балучки .

ИПК

• 495
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #320 -: 08, октомври, 2018, 19:43 »
Краси, на другия комп съм имал снимки на тракторчето как оре.Това тракторче е купено 1994 година с фреза и ремарке за 12000лв тогавашни пари .Руско производство КАЛУГА.

Вискяр

• *
  • 1 803
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #321 -: 09, октомври, 2018, 14:08 »
Целта на зеленото отгоре е почвата да не седи гола зимата.
Другото е, че освен някакъв азот, ще вкараш в почвата органична маса - храна за микроорганизмите и още хумус в почвата.
А няма почва, на която още хумус да попречи.

deoo

• *
  • 48
  • 0
  • градина
« Отговор #322 -: 09, октомври, 2018, 15:48 »
Целта на зеленото отгоре е почвата да не седи гола зимата.
Другото е, че освен някакъв азот, ще вкараш в почвата органична маса - храна за микроорганизмите и още хумус в почвата.
А няма почва, на която още хумус да попречи.
Така е.Аз  също съм за зеленото наторяване.Ако липсва оборска тор,то тя може да бъде компенсирана чрез сидерацията.Поне така си мисля.Ето например този участък съм засял след, като обрах доматите.Мястото за следващата година за доматите все още е заето от боба. От една година не копая, а само разрохквам горния слох някъде към 5-6 см и сея сидерати.

« Отговор #323 -: 09, октомври, 2018, 16:34 »
Краси, на другия комп съм имал снимки на тракторчето как оре.Това тракторче е купено 1994 година с фреза и ремарке за 12000лв тогавашни пари .Руско производство КАЛУГА.

Браво много хубаво тракторче,а почвата ти е идеална,личи си,че се грижиш за нея.