Кръчма

Да става приказка - втори епизод.

Мило

• 1 074
  • 20
Re: Да става приказка - втори епизод.
« Отговор #135 -: 17, август, 2017, 16:56 »
За да разбереш какво ще стане трябва и догодина да садиш зеленчук и ако са мн. нагли им тегли една дълга и широка и кой от къде е !!!
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

« Отговор #136 -: 17, август, 2017, 18:21 »
Нещо такова и аз си мисля,защото не вярвам някой да купи средната част. Първо защото е малка около 300 кв.м. и второ,защото трябва да минава през топик на първият парцел. Така ще ми остане половината от градината и оранжерията. Като по дължина на оранжерията от двете страни мога да пусна още две лехи и така ще ми е достатъчно. Повече ме притеснява,че е разграден двор,но ако до година го карам по-леко ще видя точно как ще се случи и тогава ще решавам. За сега само ще се ослушвам ;D

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #137 -: 17, октомври, 2017, 10:55 »
Да съживим темата . Някои пишман градинари вече си подсигуриха и салата и късни домати за есента.Доматите са същите засадени пролетта в оранжерията  които почти изгоряха през лятото, но след махане на изсъхналите листа и третиране с Актара  отново се разлистиха и вече бера втора реколта от тях

« Последна редакция: 17, октомври, 2017, 11:00 от ИПК »

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #138 -: 17, октомври, 2017, 17:37 »

Манчестер готов за рязане !

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #139 -: 19, октомври, 2017, 15:57 »
Е па ти си готов със салата ,аз пък съм вече готов с приготовленията за разсада за следващата година . :P
Направих покрив за разсада  и отопление. Отоплението според проекта се състои от крушка за хладилник 15 вата.На нея надявам кутия от бира ,кутията се нагрява и излъчва топлина .Държи 23 градуса вътре под найлона .Та се надявам към 20 Януари да бочна семената и пробвам ще яде ли Асан баница при тоя проект така  както е замислен. ::)

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #140 -: 19, октомври, 2017, 19:08 »
Еееее браво за изобретението,дано е успешно !

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #141 -: 19, октомври, 2017, 20:16 »
Бъдещето ще покаже.За 24 часа лампата ще изразходи около половин киловат,което е много приемливо.Кутията от бирата пък спира светлината за през нощта .
Сега друга мисла ме човърка.Дали да сложа семената  в две сандъчета по нарядко и като станат по един педей  високи направо да ги засаждам в оранжерията без да ги пикирам.Или пък направо в кофичките да слагам по две семки и пак да минат без пикиране.Те това трябва премисля до 20 Януари. :-\

Gogo69

• 307
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
« Отговор #142 -: 19, октомври, 2017, 21:12 »
Мило, много си голям  :)

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #143 -: 19, октомври, 2017, 23:00 »
Е па и Видин е голям и трябва салата за гражданята.

петко б

• 458
  • 9
  • градина
« Отговор #144 -: 20, октомври, 2017, 07:08 »
Направи ги в табла и като кръстосат ги мести в кофички . Да имаш опции да подсипваш ако се наложи.
Пък и през деня ще е добре да ги вадиш от инкубатора да са по на светло или да го отвиваш.

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #145 -: 20, октомври, 2017, 19:07 »
У Видин никой не работи ,а само мислят за ядене и пиенйе затова се харчат салатите,у това топло време не им се отварят туршиите  :D

С.К.

• 26
  • 0
  • градина
« Отговор #146 -: 23, октомври, 2017, 13:33 »
Здравейте колеги! Извинявам се че пиша в тази тема но не намерих нещо сходно ии за това реших тука да пиша.
От агро аптека ми купиха тор Яра мила комплекс /12:11:18/ разфасофка 5кг кото била за 250 кв. До тук ОК. Обаче при въпрос с колко оборска (от крави) тор може да се смесва за да не стане беля отговора бил, че се смесвали 1:1... Та въпроса ми е с тези 5 кг. на яра мила за 250 кв колко оборска тор мога да сложа?!

« Отговор #147 -: 23, октомври, 2017, 15:00 »
   Един тон.

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #148 -: 23, октомври, 2017, 19:20 »
На око !

MitkoGeorgiev

• 39
  • 0
  • градина
« Отговор #149 -: 25, октомври, 2017, 18:27 »
Здравейте колеги! Извинявам се че пиша в тази тема но не намерих нещо сходно ии за това реших тука да пиша.
От агро аптека ми купиха тор Яра мила комплекс /12:11:18/ разфасофка 5кг кото била за 250 кв. До тук ОК. Обаче при въпрос с колко оборска (от крави) тор може да се смесва за да не стане беля отговора бил, че се смесвали 1:1... Та въпроса ми е с тези 5 кг. на яра мила за 250 кв колко оборска тор мога да сложа?!
Яра мила е тор с която се тори напролет, преди разсаждане. Тя е бърза тор. Ако я хвърлиш сега за догодина ще остане евентуално малко фосфор. Другото ще излети в атмосферата.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!