Кръчма

Да става приказка - втори епизод.

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Да става приказка - втори епизод.
« Отговор #120 -: 14, юли, 2017, 22:59 »
Само гледай да не презреят, че омекват и усещането не е същото.  :P

MinaLP

• 503
  • 5
  • градина
« Отговор #121 -: 15, юли, 2017, 09:53 »
Само гледай да не презреят, че омекват и усещането не е същото.  :P
Айде сегааа....на толкова чакане и мерак туй ми липсва...  :P :D ;D ;D ;D
Ами кажете най-явния и сигурен белег на зряла, готова за късане диня, да не ми се размине сладостта накрая.... :-\
Четох, че когато власинките по дръжката изпадат това било знак, че е готова....гледах,гледах ни една няма без още....та може ли това да ми е ориентир или друго по-сигурно има.....?
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

« Отговор #122 -: 15, юли, 2017, 15:27 »
   До дръжката има и един "мустак" конец. Като изсъхне поне до половината, значи е зряла.

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #123 -: 16, юли, 2017, 18:56 »
Гледай на края да си не миеш чиниите с нея  ;D
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

MitkoGeorgiev

• 39
  • 0
  • градина
« Отговор #124 -: 07, август, 2017, 17:31 »
Таман написах предишния пост и природата си показа силата

И все пак се размина само с хоризонтален дъжд, че преди две седмици беше така

Апропо така и така тук почнах да пиша имам питане. За първи път насадих тридесетина корена царевица. Вятъра я свали на земята. Да се опитвам ли да я дигам, ще се изправи ли сама или да я изкоренявам? Съжалявам за малкия спам.

Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #125 -: 07, август, 2017, 21:21 »
И най крайния северозапад разхлади но само с вятър,но и това е добре.Живнахме след 10 дена 40 градуса !!!

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #126 -: 13, август, 2017, 12:21 »
Най после след месец и половина суша и непоносима жега,цяла нощ дъжд и то обилен дъжд,няма да поливам една седмица :)

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #127 -: 13, август, 2017, 15:18 »
Ами прати малко дъждец и към нас,че  ние изгоряхме даже и  под сянката.

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #128 -: 13, август, 2017, 19:12 »
30 литра на кв.м добре поля на Северозапад  :)

« Отговор #129 -: 16, август, 2017, 15:09 »
Айде честито,нагласихме работата,.....вчера научих,че хазаина е продал половината място където ми е градината  ??? и то разбрах случайно. Сега ми предлага да купя останалата част  ??? ,но май ще се въздържа,там станаха много "маймуни на клона" на изхранване,сигурно това ще е с градинарстването,не ми се започва отначало,тъкмо си бях направил удобствата.

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #130 -: 16, август, 2017, 16:00 »
Eeee Краси,така чуждото на сред пътя се взема са казали хората.Кофти ситуация ,голям мерак имаш за градинарство,ама може на друго място да ти излезе късмета !

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #131 -: 16, август, 2017, 19:33 »
Горе главата Краси .Все ще намериш макар и друго подходящо място и ще продължиш пак с зеленчуците.Отказване да няма .

MinaLP

• 503
  • 5
  • градина
« Отговор #132 -: 17, август, 2017, 11:41 »
И при мен се очаква нещо подобно, скоро.....Двама братя са собствениците на градината която обработвам и ще си изкарат очите кое на кой е... И сега за да се докажат един на друг на единия щерка му(проста та пуши чак под 0-та интелект)щяла да слага от тези сглобяемите къщички,а па другите бунгало,направо с камиона щели да го внесат......а всичко що се вкарва в таз градина трябва да мине през лехите ми напречно...Спора за това, че ми е дадена част от градината между тях е постоянен и разчитам на това,че на моя хазяин му е гот, че прави на пук на брат си чрез мен  ;D ;D ;D ....и разчитам да ме остави още някоя година, но нямам сигурност никаква...Та ще видим за догодина какво ще остане от градината....Лозето което започнах да почиствам си стои на старото положение,никоя машина не можела да влезе там....или може би е много работата и не им се ще,още обмислям как и с какво да го разчистя без препарати...Та Краси не си сам...ще намерим алтернатива,щом имаме хъс и мерак....Всяко зло за добро.... ;)
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

« Отговор #133 -: 17, август, 2017, 13:38 »
Така е прави сте всички. Аз веднага започнах да мисля за най-различни варианти. Хазаина има двама сина и условно е разделил имота 4 декара на две по дължина. За нещастие "моята" градина се пада в имота на малкият син,който от както го помня все няма пари. Сега му се е родило дете и използва случая да притиска родителите си за продаване на имота и успя.
Варианти има,защото оранжерията ми е в другият парцел и там има място за разработване. Обаче пак трябва да започвам отначало,а там тревата е ужасна,пирей който не е обработван десетки години. Обаче проблема е че този имот ще го ползват четири семейства,не е заграден поне за сега. Отделно от двете му страни има двама братовчеди на хазаина,които също не са заградили изцяло към нашият парцел и може да се влиза отвсякъде. И накрая май само аз отглеждам зеленчуци наблизо,та вече не знам колко хора ще станат на хранилката. Новият собственик казал,че няма да пипа градината,ама като е насадено сигурно ще бере :)
Ще го помисля сериозно и ще взема някакво решение,но за сега все още съм а кръстопът.

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #134 -: 17, август, 2017, 14:05 »
Така както го описваш Краси според мен не ти трябва на баир лозе. Сега е пущиняк и никой не му обръща внимание на местото ,но като го разработиш веднага ще има кандидати от собствениците и само ще хвърлиш труд за вятъра.Имам  наблюдения на доста хора в твоето положение които изгоряха накрая.