Кръчма

Как да изберем полиетилен за оранжерия и цени?

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Как да изберем подходящ полиетилен за оранжерия и цени?
Ще помоля тук всеки да напише какво полиетиленово фолио за оранжерия и  откъде го е купил, както и на каква цена.
Какви са били мотивите за избор - дебелина; колко слоя - един, три, пет; антикапка или антиконденз, антимъгла; антиинсекти; цена и още каквото се сетите.
Както и практически данни за издръжливост на полиетиленово фолио за оранжерия във времето; Сваляте или не сваляте извън сезона.
Повечето търговци не слагат цени за полиетиленово фолио за оранжерия, което продават. Иначе хвалят до небесата продукцията си!
Днес малко погледнах и намерих само два сайта, които са дали цените си:
http://kmkapkovo.com/produkti/polietileni-i-mulch/polietileni-za-oranjerii-ginegar-izrael.html
http://bit.ly/2jJP5Mh
Може да пишете и телефони, ако не сте купували полиетиленово фолио за оранжерия от сайт.

Мило

• 1 075
  • 20
Re: Как да изберем полиетилен за оранжерия и цени?
« Отговор #1 -: 21, януари, 2017, 16:32 »
10 години съм верен на Агропласт Петрич и техните найлони.Трислоен антиконденз,хубавото е ,че издържат 4-5-6г. без сваляне, а имам10годишни найлони които свалям през есента и тази година няма начин трябва да ги сменя,нищо вечно няма  :) 0888007708 и 0745/60007    Тези които ползвам са млечнобели а имат и зеленикави които също са трислойни,но не са антиконденз.
« Последна редакция: 10, март, 2017, 11:17 от Вискяр »
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

stella_z

• 166
  • 2
  • градина
« Отговор #2 -: 21, януари, 2017, 17:00 »
На 6 метровите оранжерии сме с найлон на Асенова крепост. Тази им е втората зима без сваляне. На 8 метровата сме с найлон купен от Флориан израелски антикапка- нямам идея как ще е сложихме го през септември и сме отгледали само една реколта салати. И него не сваляме.

Александров

• 27
  • 0
  • градина
« Отговор #3 -: 21, януари, 2017, 20:23 »
Аквамат също са дали цени.Аз съм се нагледал на израелски 200 микрона 5 слоен,анти-капка и анти-вирус за 2,04 лв на кв.м.
Имаме си земя,имаме си вода,и си правиме кал.

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #4 -: 22, януари, 2017, 10:21 »
Ние сме с трислоен ,антикапка и самоматиращ се на ХИК-91. Вече трета година без да го сваяме. 5,20 на килограм (7-8 квадрата )
Нямам база за сравнение ,но сме доволни.

« Отговор #5 -: 22, януари, 2017, 13:18 »
Моя полиетилен е на "Полимерстрой"с антикапка,около 8 лв. на кг. Две зими изкара без сваляне,предполагам,че ще изкара още две. Около 50 лв. ми струваше за покриването с полиетилен на оранжерия двускатна 12кв.м. висока 2,4 м.

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
    • Градина Вискяр
Антикапка не ме вълнува особено, защото минималия склон е 35° и с голяма вероятност предполагам, че конденза ще се стича.
Но май за повече екстри се минава първо през антикапка.  :(

Не видях досега антикапката да е ефективна при мен. Пак си капе когато има конденз,но аз проветрявам и почти нямам конденз. Но от полиетилена съм изключително доволен.

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
    • Градина Вискяр
Поръчах от Агропласт Петрич.
Гръцки, 125 микрона, по съвет на продавача. Имат и 150 микрона, но казаха, че двете дебелини издържали еднакво във времето.
Рядкост е търговец да не иска да ти продаде по-скъпия вариант!

Мило

• 1 075
  • 20
Поръчах от Агро Тер Петрич,немски 150 микрона петслоен( RKW - Group Германия)по съвет на продавача.Половин час ми чете лекция по телефона за да ме убеди,че е по добър от гръцкия и израелския.След 11г. вярност на Агропласт им измених въпреки,че нямам забележки.Ако бях се обадил първо сигурно щях от тях да поръчам !

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
    • Градина Вискяр
Ще имаме база за сравнения.
Не си написал цена.

Мило

• 1 075
  • 20
Цената на немския найлон е 1,05лв на кв.м

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
    • Градина Вискяр
Сега се усещам, че и аз не съм сложил цена.  ::)

0,875 лв/кв. м.

stella_z

• 166
  • 2
  • градина
А как стои въпроса с доставката?

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
    • Градина Вискяр
Агропласт ми го доставиха до София. За други места питайте по телефона им.
Изпращат и по куриери. Но обема/теглото и наложеният платеж правят нещата доста скъпи.
Във виртуалните офиси на куриерите може предварително да се пресметне цената за доставка.