Кръчма

Как да си направим навес - градина, двор

bminchev

• **
  • 51
  • 0
  • градина
Как да си направим навес в градина или двор.
Здравейте, предварително се извинявам, че не е в подходяща тема. Моля, ако прецените - да изтриете коментара, но смятам че може да е полезен за някой.
Та..., преди да започна с оранжерията, реших да се пробвам да си направя навес в моята градина.
Да уточня, че до сега никога не бях нито помагал, нито гледал, как се прави навес или покрив; приятелят,  който помагаше - също. Мога да кажа че изобщо не беше толкова трудно и за 2 дни го направихме.
Първият ден монтирахме конструкцията, на втория ден поставихме летвите и керемидите, които слагах с помощта на жената.
Използваният дървен материал за конструкцията:
 * греди 10х10 см - 6 броя;
 * греди 8х8 см - 10 броя;
 * две връзки летви.
Общо дървеният материал ми излезе 190 лева.
За покрива:
 * 17 кв метра полимерни керемиди за 265 лева;
Монтажни елементи за навеса:
 * пирони, дълги 18 см - 50 бр;
 * дюбел-пирон 18 см - 10 бр;
 * 1 кг пирони-винтове за керемидите - една кутия за 30 лв.

« Последна редакция: 19, ноември, 2016, 12:17 от Вискяр »

Re: Как да си направим навес - градина, двор
« Отговор #1 -: 18, ноември, 2016, 12:47 »
Идеално е станало! При нас трупа доста сняг и слагаме гредите на по 50см., като гледам твоите са на 70–80 сякаш и като не ти е плътна ламперията трябва да имаш едно на ум и при първите преспи да удряш по едно око. Ако летвите са сухи добре, но ако са мокри може да се огънат и да стане дунавски вълни.

Стария кумин за барбекюто ли го остави ;)?

bminchev

• **
  • 51
  • 0
  • градина
« Отговор #2 -: 18, ноември, 2016, 13:25 »
На 60 см е разстоянието вчера водих майстор да каже дали да сложа подпора по средата каза че няма проблем защото керемидите са мн леки. А кумина е точно за това само ще го измажа малко постройката до него е фурна за 4 агнета тази събота и неделя ще я преглеждам как е положението

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #3 -: 19, ноември, 2016, 12:21 »
Много добре е станало.
Ако направиш снимки на връзките и укрепването на керемидите, ще е полезно за много хора.
Пирони за керемиди знам, че се слагат при много стръмни скатове. Може би тези са много леки и изискват укрепване и при малък наклон.

bminchev

• **
  • 51
  • 0
  • градина
« Отговор #4 -: 21, ноември, 2016, 14:28 »
Като отида до село ще снимам. Да керемидите са 1.5 кг и казаха задължително да ги хвана. Те си имат маркирани места за винтчетата. Ще снимам и където съм ги хванал с пироните.

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #5 -: 21, ноември, 2016, 19:05 »
А защо аз не виждам снимки а само това .