Кръчма

Как да подобря захарността на Пъпеши Дини

peterstamov

• **
  • 72
  • 0
  • градина
Как да подобря захарността при пъпешите? А при дини?
 Тази година е по-добре леко са сладки, но искам повече. Тор ли искат - какво? Сорта е "Победител" - много хубави станаха на външен вид и едри! На семка без присадка! Кое влияе на захарността?
Миналата година сях от събирано семе  - чиста водица!

Някой ще купува ли семе дини Романза или Соренто, че нямат малки разфасовки да ми делне някоя бройка?
« Последна редакция: 29, юли, 2016, 08:51 от Вискяр »

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
А сега де?
Инжектирай им меден сироп.  :P

Доколкото съм запознат, захарността е сортов белег и условия на растеж.
За дините знам, че се поливат, докато едреят. След това - при зреенето, поливките се спират.
Макар че микродъждувам дините през целия сезон - винаги има малки за растеж, и не мога да се оплача от захарността, поне по органолептични признаци.

Слагай калий.

Мило

• 1 074
  • 20
И калции задължително .
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

ivanovbg

• 806
  • 10
В краен случай ако не успееш с торенето на пъпешите - Нека постои една нощ в хладилника и като го нарежеш, поръси със захар и фламбирай с ром или коняк. Не мисля, че ще се оплачеш пак от липса на вкус ;) :P.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Gogo69

• 307
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
Re: Как да подобря захарността на Пъпеши Дини
« Отговор #5 -: 19, март, 2017, 09:20 »
Смятам, след като изкарам разсада от оранжерията, да засадя вътре пъпеши, на сезал  ???
Нямам си ни най-малка представа  :D
Дайте насоки, сортове, а пък аз ще изказвам благодарности - искрени  ;D
Искам и външни да сложа - 1-2дка. Хибрид 15 или ?

Преди демокрацията в Созопол идват много поляци на почивка..
Да си спасител на плажа е супер престижно и трябват много връзки..
Та, около 50 годишен, дебеличък, чичко поляк си се пличка в морето като кляка и отскача, в един момент попада в дънна яма и по същия начин, като му опрат краката в дъното се оттласква и изскача над водата и много паникьосан крещи: "ТÒПИМ СЕ!!! ТÒПИМ СЕ!!!"
Спасителят, застанал на вишката в поза "СВЕТЪТ Е МОЙ'", дига бавно бинокъла, поглежда в посока - поляка и с досада крясва: "Ми тòпи се, нали за това си дошъл!"
 ;D
"топим се" на полски е "давя се"

« Отговор #6 -: 19, март, 2017, 21:16 »
     Защо в оранжерията? То докато я освободиш от разсада, ще си дойде лятото. Покрай Марица сеят ран пъпеш на нивата на тунели с перфориран полиетилен. Не е ли по-добре така за по-ранно? Някак си не си представям пъпеш на сезал :-[

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #7 -: 19, март, 2017, 22:30 »
Слагаш го като краставици - през 30 см.
Пензираш и оставяш по един плод на растение. Пробвал съм и с повече, но не го препоръчвам.
За по-сигурно срещу аборт на цвета, първоначално можеш да оставиш повече. Но след като задържи цвета на плод и почне развитие, махаш по-слабите.

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #8 -: 20, март, 2017, 11:02 »
И другия вариант,оставяш 3-4 расклонения на корен с по 1-2 плода и ХРАНИШ СТАБИЛНО 4-5 пъти през вегетацията и береш стабилно :)
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

peterstamov

• **
  • 72
  • 0
  • градина
« Отговор #9 -: 20, март, 2017, 13:34 »
С оранта пуснах малко повече калий тази година, но вероятно е сортов белег!