Кръчма

Хъни Муун или Пинк Рок,а може и двата или без двата

Здравейте колеги,виждам,че има интерес за семена за ранен розов домат. Засега фаворитите на форума са два Хъни Муун и Пинк Рок. Причината да оставим Афена е в проблем с изравненоста на доматите,който е свързан със студената пролет,така поне казват от Агрис,а е възможно и проблема да е в сорта . Моите наблюдения са,че и при другият сорт който отглеждам в оранжерията,Ръгби имаше същият проблем и то вече трета година. След втора китка се оправи,нагоре и Афена също е по-добре.На първа китка се получават ог1 до 3 малки доматчета,колкото орех с много твърда ципа и матови. Извода който правя е че има сортове податливи на стрес от студ и такива,които са по-усточиви.
Мило каза,че Хъни Муун няма такъв проблем и реди китки до горе. Същото ми казаха и за пинк Рок хора,които го отглеждат. Пинк рок е едър,месест и вкусен домат,който е по-траен от Хъни Муун,вторият пък е близък по вкус с Афен.
Имам уговорка с човек,който отглежда заедно двата сорта,да ми даде да ги опитам,за да сравня вкусовете,защото при мен това е водещо.
   Ще помоля за мнение колеги,които са отглеждали тези сортове.
Ако решите ще направим поръчка за който от двата поискаме. Семената ще взема директно от офиса на Агрис и коректно ще разпределя.
« Последна редакция: 08, юли, 2016, 20:40 от Краси Лазаров »

peterstamov

• **
  • 72
  • 0
  • градина

MinaLP

• 503
  • 5
  • градина
Брой и мен Краси...
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

ivanovbg

• 806
  • 10
И мен.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Мило

• 1 074
  • 20
Със сигурност до година и двата ще садя,Афена отива в историята,но ще го споменавам само с добро !
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Семената са купени и разпределени. Утре или в други ден ги ги изпращам. Развинти ми се главата от броене.  :D

MinaLP

• 503
  • 5
  • градина
 ;D...Дано си заслужава...."развинтването"...инак Мило да му мисли.... :P
Благодаря Краси... :-*
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

peterstamov

• **
  • 72
  • 0
  • градина
Благодаря!