Кръчма

Мулч

ivanovbg

• 806
  • 10
Мулч
« -: 24, февруари, 2016, 23:16 »
Да знаете някъде около София къде да си купя мулч? Желателно е в западните райони. Може и от друго място ако е по евтин. А и какъв цвят ще е по добре за да топли земята повече.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Мулч
« Отговор #1 -: 24, февруари, 2016, 23:39 »
Цвета зависи от културата.
А и от това, какви вредители искаш да прогониш от лехата.
Но само съм чел за тези неща.

ivanovbg

• 806
  • 10
« Отговор #2 -: 24, февруари, 2016, 23:48 »
Искам да изгоня основния за мен вредител - мотиката ;) Останалото е бонус. Идеята е и да стопля по рано земята. Преди си бях купил няколко килограма сребристо черен, но таз година свърши. То като е със сребристото нагоре я държи студена земятам но пък гони белокрилката. Сега намирам само на топчета от по 1000 метра най малко. Ще имам за 10 години напред ако взема толкова  ;) Е в краен случай така ще стане.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

петко б

• 458
  • 9
  • градина
« Отговор #3 -: 25, февруари, 2016, 07:46 »
На мен ми предлагат жълт и кафяв  да пробвам  .Спестявал по две пръскания срещу инсекти .
Иванов , доста хора от форума ще ползваме мулч та все на някой ще му остане малко да ти прати.

« Отговор #4 -: 25, февруари, 2016, 08:46 »
Адаш обади се на Аквамат в базата Графигнатиево, от там ми изпратиха преди година по куриер 200 м. Може пак да имат отворено руло и ще ти пратят. Малко се оскъпява доставката,защото от куриерската фирма го взимат от базата им.Другият вариант е да се обадиш в склада на Аквамат,който е до летище София и да питаш дали имат там. Миналата година нямаха ,но опитай.

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #5 -: 25, февруари, 2016, 11:39 »
 А специален ли е тоя найлон ,че имам доста чер и бял който го изхвърлят тук от офиса на Еконт.

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #6 -: 25, февруари, 2016, 13:00 »
Аз сега ще взимам за краставиците но не знам още какъв цвят трябва да бъде. Моля някой да ме светне :)

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #7 -: 25, февруари, 2016, 13:39 »
Какъв цвят,от 10 г. слагам все черен и е екстра !
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

stella_z

• 166
  • 2
  • градина
« Отговор #8 -: 25, февруари, 2016, 18:22 »
Аз ползвам сиво черен. Няма проблем. Ако искаш да затопляш обръщаш от черния край, сивия бил срещу вредители- аз лично не съм забелязала гадините да тичат в обратна посока  :P. Цената една така че както ти душа сака :D