Кръчма

Как се сеят семена на декоративно цветно зеле?

nandibandi

• **
  • 51
  • 0
  • градина
Само една на цял литър ще свърши ли работа? И две бих жертвала за по-сигурно. :) Ок, ще опитам и това, дано помогне. Мерси Вискяр... за кой ли път. :)

Честно казано, не знам дали вече има смисъл. Едно от коренчетата е останало на голи клечки. Дали ще се образуват нови листенца тепърва или да го пиша безвъзвратно загубено?

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Божа работа е какво ще расте нататък.
Но поне ще тренираш малко биоконтрол на вредители.
И друг път не чакай толкова време.

NB
Добави и малко разтворен сапун, или няколко капки "веро", че листата на зелето са покрити с восъчна защита и водата се плъзга по тях.

NB2
За декоративни растения най-добрият контрол е ръчния. Едва ли имаш половин декар зелчета и си можела да изловиш и унищожиш гъсениците много отдавна. И да  спасиш красотата, дето толкова гадове искат да я изядат.

nandibandi

• **
  • 51
  • 0
  • градина
Прав си, Вискяр забавих се с третирането, но пепелта известно време даваше резултат. Иначе, говорим за 4-5 малки саксийки ''брасика'' и 4-5 сорт ''кране''. Странното е, че на крането изобщо не налита вредителя, а само на брасиката. То е и по-подобно на зеле. Крането засега изобщо не прилича на зеле, абе на нищо не прилича, честно казано. :)
Ще добавя и сапун, мерси. Със сапунена вода третирам петуниите, че тях пък листни въшки ги нападнаха.

Абе, има ли секция за цветарство в тая кръчма?

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Пепелта е добра за торене. Оттам нататък всеки я ползва на своя отговорност.  :P
Относно модернизмите:
Като бях ученик, излязоха практическите резултати на химията в текстила, втора вълна - вече найлоновите дрехи бяха демоде, на мода дойде силона. Силоновото влакно позволяваше текстил с феерията на брюкселска дантела!
Майка ми работеше в завод "Витоша", нейната кума бе в отдел "Моден". Носил съм, както сега му казват -  дизайнерски ризи, в единични екземпляри. Естествено, един от първите в София понесох силонова риза.
Шик, та дрънка!
Но си нямаш представа как силоновата яка дереше врата.  :D

Домата и пипера също са цветя. ;)