Кръчма

Кога се сее разсад краставици неотопляема оранжерия

Доматка

• 406
  • 3
  • градина
Кога се сее разсад краставици за неотопляема оранжерия?
Знам,че във всеки регион е различно, но все пак нека всеки да сподели кога сее и засява ранните краставици за оранжерия и какви сортове ще изпробва или вече е изпробвал.
« Последна редакция: 14, февруари, 2016, 22:54 от Вискяр »

Мило

• 1 150
  • 20
По традиция сееме семето краставици на 1 март,може и по рано с една седмица 10 дена ,но все няма вясто от домата.Дълги години отглеждахме Делано на Енза,тази решихме да промениме,не че не сме доволни.Купихме SX - 020 F1 на Satimeks,сравнително нова фирма в семепроизводството.Направи ми впечатление устойчивоста на кубинска мана,която до сега не се срещаше като устоичивост.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Доматка

• 406
  • 3
  • градина
И аз исках да опитам Делано,но няма по малки опаковки семена!Миналата година пробвах един хибрид-ЕНЯ ф1,но за мен това е анти вкуса за краставица.Големи ,гладки,красиви и с добра поносимост към болести-но вкуса е на ТИКВА!В момента в който започнах да бера други сортове Еня ги подарявах,а накрая ги изскубах.Не знам дали всички ранни хибриди не са с този по НЕ хрупкав вкус,който не ми допада никак.

Благодаря за информацията,защото и аз попаднах на Еня днес и за малко да си купя. Ще взема или Дефенс от приятели или Сандра. През 2009 и 2010 г. садих Сандра навън,защото нямах оранжерия и нещо не се получи. Надявам се в оранжерията да стане.

Мило

• 1 150
  • 20
Не всички краставици са като Еня,много сортове съм садил никога не са били тиквени,Делано са прекрасни на вкус,но най хубави са Делано.Сандра стават в оранжерия ,но не и на вън.

ivanovbg

• 815
  • 10
Винаги съм се питал защо оранжерийните краставици не стават навън? Като ги насадиш по късно, условията не са ли същите?
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

stella_z

• 169
  • 2
  • градина
Иванов, оранжерийните краставици като цяло са партенокарпни, т.е краставиците се развиват от женски цветове без опрашване. Навън дори твоите краставици да нямат мъжки цвят пчекичките ще намерят Гергана на комшията и ще ти оплодят краставиците и ще получиш бухалки. :D а условията са си условия ;D

ivanovbg

• 815
  • 10
Аха, но пчеличките си влизат също в оранжерийката и нямам проблем със Сандрата, Вярно навън не съм я садил. В оранжерийкатата повече от половината е корнишони и принципно е пълно с пчели. Даже се ядосвам че не е така в доматената оранжерийка :)
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Винаги съм се питал защо оранжерийните краставици не стават навън? Като ги насадиш по късно, условията не са ли същите?
На дизелов двигател, като сипеш бензин, какво става?

Аз ще сея Гергана и светлозелената, дето не ѝ знам името.
« Последна редакция: 14, февруари, 2016, 22:55 от Вискяр »

Gogo69

• 322
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
... Даже се ядосвам че не е така в доматената оранжерийка :)...
Пчеличките не обичат миризмата на домата. Ако има друго, може и въобще да не отидат на него. Затова опрашвайте!
Аз слагам допълнителни врати със силиконови мрежи на оранжерията.

stella_z

• 169
  • 2
  • градина
И да обичат пчеличките полза няма. Домата е самоопрашващо се растение. Няма нужда от пчелички, а от друсане. Затова ако няма бомбуси друсайте теловете ;)

Мило

• 1 150
  • 20
По сигурно опрашване е с Унимил,Фитомил,Капромон  :)