Кръчма

Как да си направим инжектор за торовнасяне за поливане

Bogomil Todorov

• **
  • 78
  • 1
  • градина
Как да си направим/купим инжектор за торовнасяне за поливане? При гравитачно, капково и микродъждуване.
Инжектора в една система за поливане всъщност е една тръба на Вентури. Може да се купи, но може и да се изработи.

Здравейте,
имам въпрос относно торене на домати чрез системата за капково напояване.
Трябва ли ми задължително инжектор или някакъв смесител , вие как внасяте торовете ?
Другия въпрос е за капковите маркучи, 16 мм плосък маркуч фитингите също трябва да са 16 мм или 17 мм , объркването ми идва от сайтове в които продават само 16 мм маркучи и 17 мм фитинги!
Ще бъда благодарен за споделения опит.
Ако не е подходящото място преместете  въпроса!
« Последна редакция: 09, февруари, 2016, 21:31 от Вискяр »

stella_z

• 166
  • 2
  • градина
Инжектора ще ти осигури равномерно постъпване на тороввте и препаратите . зависи колко място поливаш , все пак не е евтина джаджа :) за маркучите нашите са 16 мм и крановете също. Знам че се предлагат и 17 мм но би трябвало да има и съответните кранове за тях .  защо ги гледаш само он лайн няма ли магазина където да ги видиш наживо?

Bogomil Todorov

• **
  • 78
  • 1
  • градина
Ще поливам 800 корена домати , 2 дка картофи и 5 дка зеле не ми се дават хиляди левове за Dosatron и и тн , например този от 110,00 лв би ли ми свършил работа""ИНЖЕКТОРИ ›
Инжектор за тор VENTURI със сменяеми дюзи"
 помпата ми е на 2 " а този инжектор 1,1/2"=
Продукти за капковото има в строителните материали в града, но един кран с водовземка е 1,80 лв, метър лентов маркуч е 15 ст и тн. Он лайн са малко по евтини  трябват ми 150 кранчетd и 9000 м маркучи....., ама се оправих,( може би) утре идват три ролки маркучи.

петко б

• 458
  • 9
  • градина
Слагаш кранче на смукателния маркуч Преди помоата и минаваш без инжектор .Само трябва да е монтирано така , че да не взема вуздух  .И , аз се набутах 300 лв за инжектор и сега стои захвърлен някъде .Идеята на инжектора е да бутне налягането в системата и да наблъска тора в главния тръбопровод .И докато трае изсмукването на тора , помпата върти почти всичката вода в турбината което си е мъка за помпата .Поливам с бензинови помпи .

ivanovbg

• 806
  • 10
« Последна редакция: 09, февруари, 2016, 20:21 от ivanovbg »
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

петко б

• 458
  • 9
  • градина
http://agrodrip.com/категория/системи-за-капково-напояване/торосмесител/

Моя е като зеления .Към него има два малки и един голям кран , колена и преходници .Преди 7-8 години цените бяха доста надути .Първото капково за 9 дка пипер ми излезе 2000 лв .Сега ако го правя ше е към 1000 лв.

ivanovbg

• 806
  • 10
Въпреки това пак е много надценката. Цол и половина от китай е под 20лв, а те го продават за 88. Моето на половин цол го взех за 4 лева.
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Всеки стругар може да ви направи инжектор.
Малко четене, малко смятане, и готово.

ivanovbg

• 806
  • 10
Да де, ама за тия пари от китай не си заслужава. А и сега поръчано до два месеца ще дойде. Таман навреме ще дойде ;)

Другия въпрос е за капковите маркучи, 16 мм плосък маркуч фитингите също трябва да са 16 мм или 17 мм , объркването ми идва от сайтове в които продават само 16 мм маркучи и 17 мм фитинги!

Ми вземи си от сайт в който има 17мм плосък маркуч с 17мм фитинги. Маркуча е тънък найлонов и 16 няма как да сложиш на 17мм.

Bogomil Todorov

• **
  • 78
  • 1
  • градина
Благодаря, ще пробвам с кранче преди помпата пък като не стане ще му мислим!

alex

• 146
  • 0
  • градина
Миналата година използвах бидон и хидрофор към него за поливане. И когато трябваше да се тори изсипвах съответното количество тор и поливах.
Обаче за тази година изцяло смених системата, като направих да пълня бидона от сондаж и с хидрофорната помпа  ще поливам, но и ще захранвам с вода къщата. Така, че няма как да слагам в него...
Ако може да ми дадете съвет какъв е начина да се тори. Захранващата ми тръба е 3/4. Такъв ли инжектор ми е нужен?
« Последна редакция: 09, февруари, 2016, 22:57 от alex »

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
В началото на поливането затваряш крана към къщата.
И след недълго време, като се отмие торът, си го отваряш отново.

alex

• 146
  • 0
  • градина
В началото на поливането затваряш крана към къщата.
И след недълго време, като се отмие торът, си го отваряш отново.
Вискяр Благодаря ти, но не бих искал да слагам повече препарати в този бидон. Ако трябва ще ходя с лейката и корен по корен ще поливам, но не искам да застрашавам здравето на никой. :)

Ако може да ми дадете съвет какъв е начина да се тори. Захранващата ми тръба е 3/4. Такъв ли инжектор ми е нужен?
Може и 1/2 да ползваш но като сложиш редукции. Ако ти е по лесно слагай 3/4 .

alex

• 146
  • 0
  • градина
Може и 1/2 да ползваш но като сложиш редукции. Ако ти е по лесно слагай 3/4 .
Благодаря