Кръчма

Какъв им е проблемът на тия кокошки?

nandibandi

• **
  • 51
  • 0
  • градина
Re: Какъв им е проблемът на тия кокошки?
« Отговор #75 -: 13, юни, 2017, 10:30 »
sasho41, нищо ново под форумното слънце в България. Това е постоянно срещано явление - някой иска съвет, помощ, насока, а получава нападки от рода ''Ти си виновен, ти си прост, за нищо не ставаш''. Като цяло, единствено първото мнение на ''Баткото'' ми беше полезно, защото съдържаше много обнадеждаващо изречение, а именно:

Цитат
Едно време само с клонки ги лекуваха
 но не с една а начупваха доста и ги слагаха във водата. Водата потъмняваше ама си я пиеха и... оправяха се

Засега особена промяна в състоянието на кокошчицата няма, но няма и влошаване, така че... продължаваме напред! :)
Къпаната също продължава да мъти, та вероятно ще се къпем пак, но този път ще опитам да бъде малко по-екстремно преживяване.
Хубав ден на всички.

nandibandi

• **
  • 51
  • 0
  • градина
« Отговор #76 -: 18, юни, 2017, 10:25 »
Малко ъпдейт, ако някой се интересува:
Кокошчицата вече стои на краката си за известно време, което е напредък. Дори стъпва на лявото краче, което преди не можеше да прави. Вчера се консултирах с ветеринар, който дори не намекна за фатален изход, а потвърди, че лечението със селен е правилно, като препоръча и да ѝ давам отделно по 2-3 капки от него директно в човката и да увелича дозата, която слагам във водата. Все се надявам на пълно излекуване, но пък... каквото е писано. Аз съм се постарала да направя всичко възможно.

ivanovbg

• 799
  • 10
« Отговор #77 -: 18, юни, 2017, 13:37 »
Вчера се консултирах с ветеринар, ...

Това вече е друго - правилния подход!  :)
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.