Кръчма

Мотофреза, мотокултиватор, мотоблок

Мило

• 1 144
  • 20
Re: Мотофреза, мотокултиватор, мотоблок
« Отговор #45 -: 21, януари, 2018, 09:12 »
Тури снимка да го видиме тоя звяр !
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Stivi 62

• *
  • 10
  • 1
  • градина
« Отговор #46 -: 21, януари, 2018, 09:42 »

ИПК

• 504
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #47 -: 21, януари, 2018, 10:03 »
На мен не ми става ясно как мислиш да го преработиш ::)Нали сегашната ос на която са захванати колелата преминава през диферинциала директно? :( Направено ли е фабрично така че да могат да се поставят и такива полуоски ?

Stivi 62

• *
  • 10
  • 1
  • градина
« Отговор #48 -: 21, януари, 2018, 12:09 »
На мен не ми става ясно как мислиш да го преработиш ::)Нали сегашната ос на която са захванати колелата преминава през диферинциала директно? :( Направено ли е фабрично така че да могат да се поставят и такива полуоски ?
Ами то е много просто. Оригиналните полуоски  https://www.argo-market.com/Photo/3051.jpg са шестостен и се слагат на осите които /които са шестограм/ и излизат от редуктора. Прави разлика м/у осите и полуоските, полуоските се монтирват на осите. 
Диференциалните се продават отделно, но никъде не се предлагат с размер 32мм., затова търся шестостен с този размер.  http://koledjikov.bg/products/prod00010143/add01_product00010143.jpg
С малко стругарски труд и се поучава. Понеже диференциалните са с кръгъл профил, а тези на мотоблока са шестостен, идеята е да се намали размера на диференциалните и да се набият в шестостен и след заварка или прихващане с болтове  работата се получава. Надявам се добре да съм го обяснил и да ти е станало ясно как ще се направи.
« Последна редакция: 21, януари, 2018, 12:43 от Stivi 62 »

ИПК

• 504
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #49 -: 21, януари, 2018, 18:02 »
Вече ми е ясно какво търсиш и как ще стане . На втората снимка е показано точно как ще бъде . По комунистическо време си бях направил самоделка от двигател Балканче  и точно така направих колелетата с тоя палец става задвижването им и при завиване колелото изпреварва палеца  и така кормуването е лесно . :)

Stivi 62

• *
  • 10
  • 1
  • градина
« Отговор #50 -: 21, януари, 2018, 19:01 »
При по-тежките машини /мотоблокове/ е трудно завиването с транспортните колела /още по-вече ако се използва и навесна фреза/, ако машината няма разблокровка на диференциала или поне диференциални полуоски. Същото е и при по-малките /по-леки/ мотофрезифрези, когато се прикачва ремарке. По принцип разблокировката на диференциала си е удобство, но и едни диференциали полуоски ще вършат същата работа.

ИПК

• 504
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #51 -: 21, януари, 2018, 19:18 »
Да трудно се управлява когато са зацепени и двете колела макар и с малък диаметър да са . .На моето тракторче е добре че си има лост да се маха блокировката и вече управлението става доста лесно . :)

Stivi 62

• *
  • 10
  • 1
  • градина
« Отговор #52 -: 21, януари, 2018, 22:16 »
Така е, за това търся шестостен за да направя диференциални полуоски за по-лесно завиване. Ако не намеря в краен случай ще разваля оригиналните, колкото и да не ми се иска  :(.

Вискяр

• *
  • 1 815
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #53 -: 23, януари, 2018, 10:41 »
Честито.
От Украйна ли го докара този китаец? Че по нашенските сайтове нищо не излиза.

Ако си взел това

потърси в кръчмата - някъде имаше тема за такива шестостенни тръби, някой търсеше, но не помня, дали е намерил.

Дано имаш късмет, но за мен тази конструкция е ни риба, ни рак. А и колелата са много малки.

Добавка:
Не бях видял всички мнения.
Драгозов (собственика на Аргомаркет) е симпатяга, но никога не бих дал толкова пари за тази машина.
Освен това ще ти отпадне гаранцията, ако направиш това, което си намислил.
« Последна редакция: 23, януари, 2018, 10:48 от Вискяр »

Stivi 62

• *
  • 10
  • 1
  • градина
« Отговор #54 -: 23, януари, 2018, 19:08 »
Честито. Драгозов (собственика на Аргомаркет) е симпатяга, но никога не бих дал толкова пари за тази машина.Освен това ще ти отпадне гаранцията, ако направиш това, което си намислил.
Благодаря. Предпочитам да дам някой лев отгоре и да си взема нова хубава машина, от колкото за евтиния да купувам боклуци втора употреба, напатил съм се с евтини и втора употреба боклуци. Тия мотоблокове които ги продават втора употреба по нашите пазари са издухани боклуци и в азия струват левчета, а тук ги продават почти колкото нов. Прочети малко отзиви в нета за нея и ще разбереш за какво става на въпрос.  Колкото до гаранцията не се безпокай, аз за това търся шестостен, за да си направя други полуоски, а това не отнема гаранцията /не променям нищо по конструкцията на машината/. А и всичко е въпрос на договорка с продавача. И каква е перфектната конструкция според теб за един мотоблок. А колкото до шестостена и полуоските съм решил вече проблема.