Кръчма

Прикачни за малък трактор - самоделки

I_van

• 10
  • 0
  • градина
Re: Прикачни за малък трактор - самоделки
« Отговор #15 -: 27, март, 2016, 23:02 »
Аз намерих профили 40х40х3, но се притеснявам да не се сгънат. Ще опитам с винкел да направя конструкцията. Смятам рамката да е 170 см. Тракторът ми е Т-25. Прегполагам, че няма да я сгъне. Ще по ползвам за разрохкване на есенната дълбока оран, доколкото може да се нарече дълбока, направена с Т-25  и прекопаване на зеленчуци. Смятам да ползвам рамката и за браздир.
Може ли малко по-подробни снимки на култиватора? Не съм убеден, че мога да си направя лястовичките, но мога поне да опитам да направя стойките на които се закачат лястовичките, ако намеря подходящ материал разбира се. Ако не - ще купя S-образни стойки, но наистина цената им е стряскаща - 15-17 лева ...

петко б

• 458
  • 9
  • градина
« Отговор #16 -: 27, март, 2016, 23:52 »
До колкото разбирам искаш да си направиш чизел , браздир и окопвачка на едно .За разрохването 1.7 м ще ти е голям за Владимировчето .Според мен си куои стар чизел от дебели греди има испански лястовици Белота които карат доста повече от руските .Направи си браздир и него рязпробий да вуртиш като окопвачка .

Gogo69

• 307
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
« Отговор #17 -: 28, март, 2016, 07:11 »
Днес ще направя повече снимки и довечера ще ги кача. Т-25 няма нищо общо с моето тракторче. Моето е Кубота В-16, тежи 750кг. и е 16к.с. :). Мисля, че по-малко от 5/5/3.5, било то винкел или профил, ще е грешка... Държачите ми бяха най-сложното нещо за правене - голяма игра, голямо пасване... Мисля, че за теб е по-добре да си вземеш чизел на старо... Ако пък държиш да си го правиш, недей жали материал, направи го здраво и си купи готови пружини и лястовички. Пак ще ти излезе на по-малко от половин цена на нов, но ще е такъв, какъвто ти искаш. Т-25цата ще направи моето чизелче на макарон  ;D .
Закачват зъбна брана отстрани на плуга, за разрохкване на ораното... Спестява се и време и пари, но ти сигурно знаеш...

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #18 -: 29, март, 2016, 07:11 »

I_van

• 10
  • 0
  • градина
« Отговор #19 -: 29, март, 2016, 15:15 »
До колкото разбирам искаш да си направиш чизел , браздир и окопвачка на едно .За разрохването 1.7 м ще ти е голям за Владимировчето .Според мен си куои стар чизел от дебели греди има испански лястовици Белота които карат доста повече от руските .Направи си браздир и него рязпробий да вуртиш като окопвачка .
Да, искам да е 3 в 1. Под 1,7 имах предвид размер на рамката. Обработваемата площ ще е с 10-тина процента по-малка. Днес намерих профил 60х60х6. Та, от 1,7 като извадя 2х6 см (ако се наложи да услия ъглите), работната ми ширина ще стане 158. Правя го с цел да имам малко аванс по рамката, защото до сега не съм правил подобно нещо и не съм убеден, че ще пасне от раз. И да не стане после "три пъти рязах и все късо".
Вариантът с чизел на старо отпада, защото струват двойно на този, който смятам да изфабрикувам. А и трябва да плащам за транспорт, освен ако не го купя от някой съсед, но уви - нямат  ;D
Ще ползвам 9 S-образни стойки и 9 лястовички 175 мм. Чудя се, дали да не заложа на 11 броя, но да са 150мм. Как мислите, дали ще има разлика в обработената част?
Gogo69, благодаря за снимките. Ще ги ползвам при заваряването. Особено частта за третата точка.

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #20 -: 29, март, 2016, 23:22 »
Ако с нещо мога да ти бъда полезен - само ще се радвам! За размера на лястовичките не мога да те посъветвам, но си закачи зъбна брана след чизела, ще стане пепел!

I_van

• 10
  • 0
  • градина
« Отговор #21 -: 18, април, 2016, 23:57 »
Най-накрая го завърших. Размерите му са 170/60 см. Профилът от който го изработих е 50х50х5 мм. Сложих 9 лястовички по 175 мм, S-образни стойки и усилващи пружини. Забравих да го снимам преди да го вкарам в нивата. Още не е боядисан, защото бързах да го тествам  ;D Добрата новина е, че тези дни ще вали и ще го "лъсне" като за пред хора  ;D
Имам една доста изгнила и крива грапа и тази седмица ще опитам да я "позакърпя" и да я закача зад чизела.
Благодаря за насоките!

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #22 -: 19, април, 2016, 23:29 »
Браво на теб! Качи някоя снимка да го видим!

I_van

• 10
  • 0
  • градина
« Отговор #23 -: 20, април, 2016, 10:09 »
Ето го. Стана доста добре, предвид факта, че досега не бях ползвал базични електроди  8)
За същото нещо, но боядисано ми обявиха цена от 800 лева в един магазин  ???
Като го боядисам ще го пусна на 750 лв, за да им подбия цената  ;D ;D ;D

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #24 -: 20, април, 2016, 21:36 »
Твоя е по-хубав от моя! Защо с базични, а не с рутилови електроди? Главините на ремаркето ги заварях за 3мм. тръба за ос с рутилови 3.25-ци, старите Вежен, с 1.2- 1.3т твар няма проблем по кърски коловози...

петко б

• 458
  • 9
  • градина
« Отговор #25 -: 20, април, 2016, 22:02 »
Аз съм малко скептичен към този вид пружинни държачи .Виждал съм след такъв чизел , че почвата три см. става на пепел а на долу е  бетон .На мен лично на ГОГО  , по ми допада

I_van

• 10
  • 0
  • градина
« Отговор #26 -: 20, април, 2016, 23:49 »
Гого, ползвах базични, заради по-добрите характеристики на шева. Рутиловите са за общо назначение, а натоварванията, които ще търпи култиватора са големи и се презастраховах.
Петко, на Гого са и доста по-здрави и ще надживеят няколко култиватора като моя, но защото си ги е правил сам. Такива в магазините само приличат на неговите - пълна скръб са откъм материал, затова избрах S-образните. Има и едни, изработени от плътен квадрат 25х25, но цената им е тройна, затова само им се порадвах визуално :) А за дълбочината ще напиша тук, когато мина втори път нивата. Може да е полезно за някой, който тепърва ще избира пружини за култиватор.

« Отговор #27 -: 21, април, 2016, 05:19 »
     И двата са добри,само че едното си е "култиваторче" а другото "чизелче" ;)

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #28 -: 21, април, 2016, 05:58 »
За "малки момченца" - малки играчки, за "пораснали мъже" - големи!  ;D ;D ;D

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #29 -: 12, май, 2016, 22:34 »
Ето как се справя моето чизелче:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mNQHglOJc2A" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mNQHglOJc2A</a>