Кръчма

Как да направим оранжерия от стари прозорци

Мило

• 1 074
  • 20
Направо излиташ с тия джамлъци  :)
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр

Изключително грешно и опасно монтиране!
Рамките от прозорци със стъкла, като изключим строго вертикален монтаж, винаги се поставят с маджуна към горната страна. За да може дървената част да носи тежестта на стъклото.
При твоя начин на монтаж тежестта на стъклото се носи от пирончетата и маджуна - тяхната роля и сила са колкото стъклото да е уплътнено към рамката.
При такъв монтаж по всяко време стъклата могат да се изсипят върху крак, ръка, глава. Последиците могат да са много тежки.
Дори когато се пренасят, видимо вертикални, трябва да се внимава откъде е маджуна и откъде дървената носеща част.

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
Прав си напълно.Ще ги обърна , но имам идея да сложа още три напречни дъсчици и да сложа дебел найлон ,хем снега да се пързаля по найлона ,хем и да стане нещо като въздушна възглавница.Колкото до падането на стъклото съм взел предпазни мерки като предварително на всички прозорци съм набил през 20 см гвоздеи дълги 2.5 см и така уж  няма опастност от падане на стъклото .
« Последна редакция: 11, юни, 2017, 20:01 от ИПК »

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
    • Градина Вискяр
Въздушна възглавница има смисъл за изолация при затворен обем.
Тук каква роля предвиждаш?

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
Ами съдейки по голямата оранжерия след като сложих още един найлон под покривния като че ли стана по топла през студените дни и се спасих от конденз.А тук най вече ми се ще да може снега през зимата да се плъзга и пада по лесно. Найлон ще сложа само на тия прозорци които са за покрива а на страничните не мисля да слагам . Тях много лесно ще ги обърна обратно та да останат стъклата отгоре както ти предлагаш и както е правилно да бъде от гледна точка на сигурност.

Вискяр

• *
  • 1 711
  • 7
    • Градина Вискяр
Разбрах те.
Не бях съобразил, че нещата са подвижни.