Кръчма

Градината на Гочо - с.Равадиново, общ.Созопол

Gogo69

• 307
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
Тъй като ми е първият пост в този прекрасен форум, първо ще Ви кажа:
 -ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!!!
Честита Ви Нова 2016г.! Желая ВИ ЗДРАВЕ!, и мъдрост - да намирате красотата в малките неща и кратките мигове!
Кръчмарю, бих желал да почерпя с по чаша червено вино!
Наздраве!

Казвам се Георги. От 4г. се мъча да произвеждам зеленчуци. Бивш дългогодишен ( над 20г. ) кръчмар съм. Реших да опитам и природата ме плени. Много простичко го казвам, но в душата ми настана мир. Радвам се на соколи, щъркели, таралежи, сърни, чакали, костенурки, лястовички , врани, кълвачи и още много други диви обитатели...
Имам 9дка. мои , с възможност да работя 42, на един хълм, насред пасище, заобиколено от дере и горски пояс.
Другарчета са ми 2 каракачанки, някой друг кошер пчелички и 20-ина пилци ...

Весел ден!

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Градината на Гочо - с.Равадиново, общ.Созопол
« Отговор #1 -: 02, януари, 2016, 13:08 »
Добре престрашил се, Георги!
Кръчма "При Вискяр" има нужда от професионални кръчмари. Че тук само пиячи се навъдиха.  :P
Спорна година! Каквото си захванал - ще завършиш. Да сториш и каквото си намислил.

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #2 -: 02, януари, 2016, 16:26 »
Браво Георги,браво майсторе,добре си дошъл сред нас,хубави оранжерии и хубав модел,такива не съм виждал.Билото малко,но е така сигурно защото няма сняг при теб,което е добре за оранжерийно производство.Снимай и покажи и покритата да я видим по обстойно и кво си насадил у нея !
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #3 -: 06, януари, 2016, 17:01 »
На път към земицата ми

Вече съм горе :)

Кучетата ме чакат с нетърпение

На -8С° всичко замръзна

Към обед слънчо се показа и кокошките се раздвижиха

На пчелите не им се излиза...
Този връх отзад е Бакърлъка. След малко ще кача 2-3 снимки от там. Невероятна красота е...

Чак не ми се ще да идва пролетта  ;D Всичко това мен чака  :'(

Ето ги и оранжерииките, Мило

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #4 -: 07, януари, 2016, 21:41 »
Ето и малко снимки от връх Бакърлъка

Те тва съм аз  :-[

« Отговор #5 -: 07, януари, 2016, 21:48 »
Прекрасна е нашата родина! За пчеличките ще имаш богата паша.

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #6 -: 13, януари, 2016, 07:31 »
Пробите в началото, преди 4 години :)

Картофки Арнова, клас В

Гъст разсад пипер Слоново Ухо, Амфора, Призренка, Паланачко чудо - най-доволен съм от Слоновото Ухо
Разсад домати в 72 гнездови тарини - Буран, Димероса, Розова Магия, Фантазия, Идеал, Наслада, Паулина

Засаждането на ПЪРВОТО дръвче (ябълка)

А така изглеждаше мястото, преди 2 години, когато се нанесох

Боб Капитано и Лоди, оставил съм му място, да може да диша  ;D

Тиквички Милет

Първите домати

За днес - толкоз  ;)
Весел ден!

ИПК

• 393
  • 2
  • Иван Петров Коцев
Е как да не се наслаждава човек на такава гледка .Браво .

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #8 -: 13, януари, 2016, 11:29 »
Когато се работи със сърце и душа си личи! Продължавай така! Успех!

stella_z

• 166
  • 2
  • градина
« Отговор #9 -: 13, януари, 2016, 18:24 »
Браво колега! Мераклийска градинка. Нещо ми направи силно воечатление- дървените колове или конструкция на доматите. И вътре в мулча ми се видяха едни малки колчета. Ще разясниш ли малко технологията, за пръв път виждам такова нещо :) иначе всичко изглежда като от списание.

Гъмзата

• 108
  • 1
  • градина
« Отговор #10 -: 13, януари, 2016, 20:28 »
здравей,искам да те питам как правиш повнигнатите лехи,директно с фрезата на трактора или фрезоваш и после браздиш?

Gogo69

• 307
  • 5
« Отговор #11 -: 13, януари, 2016, 21:32 »
...дървените колове или конструкция на доматите. И вътре в мулча ми се видяха едни малки колчета. Ще разясниш ли малко технологията
Разбира се :)
--Конструкцията представлява сбор от квадрати. Моите са 4/4м. Най-външният ред на целият сбор е от бичмета 10/10см. на 2м. - купуват се бичмета 10/10/4м. Всички вътрешни точки са от ребра 5/10 на 2м. - купуват се ребра 5/10/4м. Цялата външна горна рамка е от ребра 5/10/4м. Всички вътрешни разпънки са от кофражни дъски на 4м. Спънките по ъглите са от кофражни дъски. Основите на точките са бетонни тухли 10/20/40. Опъваш канапа, нареждаш основите и хващаш нивото. Вдигаш първото ъглово бичме, заковаваш му двете ребра и то стои подпряно на тях. Вдигаш следващото бичме, ковеш реброто, ковеш следващо ребро, пак бичме-ребро-ребро и така... Всичко това с по един пирон. Когато вдигнеш всичко, взимаш нивела и пак от първото бичме. Нивелираш, ковеш втори пирон, нивелираш следващото, ковеш втори пирон. Като направиш първия квадрат нататък е лесно. Трябва да е идеално изправена цялата констукция, защото като сложиш мрежата и като натежат доматите - става страшно ако не си нивелирал. Това до тук е ако го прави сам човек, ако имаш помощници е много по-лесно :)
--Малките колчета са за да не вързваш възел на стеблото на домата. Няма опасност да се качи нагоре възела, ако е по-широк или да стегне стеблото, ако е по-тясен. Режа предварително сезала по нужната ми дължина, вързвам по 4 сезала на колче и забивам колчето в средата м/у 4 домата, когато станат готови за вързване. Увивам около стеблото и вързвам за телта отгоре. Това е.
Ако нещо не съм обяснил разбираемо, може и на лични.
И благодаря за хубавите думи!

здравей,искам да те питам как правиш повнигнатите лехи,директно с фрезата на трактора или фрезоваш и после браздиш?
-- Директно с фрезата на трактора, бавно и дълбоко. Става около 40см дълбочина, като пухена възглавничка.

Доматка

• 363
  • 3
  • градина
« Отговор #12 -: 13, януари, 2016, 22:23 »
Гого 69 телепортирай се с трактора в нашата градина!Като пухена възглавничка била лехата....!Уф, тука нищо не разбират ни от висока >:( леха,ни от мулч,ни от нещо ново.И пари да даваш да ти свършат работа пак няма кой!

Гъмзата

• 108
  • 1
  • градина
« Отговор #13 -: 13, януари, 2016, 22:31 »
aз като минавам с фреза след нея става равна побархност.разменяш ли ножове или махаш капаци?

stella_z

• 166
  • 2
  • градина
« Отговор #14 -: 13, януари, 2016, 22:35 »
Благодаря за разясненията. Едно ме  притеснява като изореш после пак всичко наново ли? Нали ще се наруши нивелацията :o  и не е ли малко скъпо с толкова много дървен материал. Не съм ползвала до сега не знам как върви дървото. Ние вдигаме външните домати на бетонови колове