Кръчма

За да НЕ пръскаш, първо трябва да се научиш ДА пръскаш!

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Явно ще си купувам книга и за вредителите в зеленчуковата градина, за да се запозная по отблизо с тяхната физиология, вид и вкус.   ;)
Предложете някоя стойностна!
Ммммнесебутай.
Насекомите остави за след 5-8 години.
Членувам в група за насекоми, присъстват доценти и професори по ентомология - често насекомото от снимката се определя не до род, а до разред. За вид да не говорим.
Ако някое много те впечатли в градината, ще го разнищим.
Аз се ограничавам до наблюдател. И донякъде да създавам удобства да се заселват и размножават полезните насекоми.

MinaLP

• 503
  • 5
  • градина
Ммммнесебутай.
Е аз съвсем любителски, а и ми е от необходимост,интересно ми е,  няма да ставам ентомолог. ;)
А за разнищването, ще го имам в предвид.
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

Цитат
Членувам в група за насекоми, присъстват доценти и професори по ентомология - често насекомото от снимката се определя не до род, а до разред. За вид да не говорим.
Ако някое много те впечатли в градината, ще го разнищим.
Аз се ограничавам до наблюдател. И донякъде да създавам удобства да се заселват и размножават полезните насекоми.
   Е де е де....квото сте се настанили удобно....нищо чудно да изкарате цикадата от разред дракони ;D ;D

Цитат
Е аз съвсем любителски, а и ми е от необходимост,интересно ми е,  няма да ставам ентомолог. ;)
А за разнищването, ще го имам в предвид.
   " Опознай врага за да го утрепеш" ;)

Времето яко жеги, на нивата не може да се пръска та поне тука да попръскаме а ;D
   Аз само критикувам пък не казвам дали и аз пръскам и с какво. Пръскам. Пръскам когато има проблем или когато има условия за проблем. Пръскам с каквото реша АЗ а не каквото ми даде аптекаря. Абе пръскам си щото обичам да си пръскам, но преди да пръскам, правя всичко възможно да не пръскам щото съм и мързелив ;D
   Заглавието на темата е много точно и  за мене означава че си имаш чат от изискванията  на растението към условията, болестите които го нападат препаратите които ги предпазват. С една дума ставаш агроном, а станеш ли агроном няма начин да не разбереш че НЯМА БЕЗВРЕДЕН пестицид!!!!! Едва тогава започваш да се замисляш за намаляване на пръсканията . Та заглавието е вярно. Знам, не е нормално за 100 корена домати да учиш за агроном, но при положение че в агроаптеките има диплома за агроном а продавача си е търговец/извинявам се на агрономите,знам че ги има но знам че и второто е вярно/е ако искате да ядете домати ще трябва да учите. ;)

MinaLP

• 503
  • 5
  • градина
Времето яко жеги, на нивата не може да се пръска та поне тука да попръскаме а   ;D
Пръскам. Пръскам когато има проблем или когато има условия за проблем. Пръскам с каквото реша АЗ а не каквото ми даде аптекаря.
Е това е нещо което също трябва(е хубаво) да ни уточните и научите.Кои условия,към какво предразполагат и с какво пръскате конкретно с този,този или този препарат при тез и тез условия на времето- влага,t,мараня и т.н......
Ще се радвам и утре ако е жега и попръскаш още малко инфо... :P...а и всеки който има желание  :D

MinaLP

• 503
  • 5
  • градина
Гледам прогнозата за времето-38°  ??? ЖЕГА!
Утре Батко ще пръска още инфо в темата ... Чакам с нетърпение!    ;D
На някой друг не му ли е жега бре?
« Последна редакция: 27, юли, 2015, 22:38 от MinaLP »

execut0r

• 141
  • 5
При нас е 43-44° хладно е . :( :( :( :( :(

Изгоря ми карфиола, разсада корнишон половината падна хем е засенчен. Абе ужас