Кръчма

Репички- отглеждане,сортове и всичко,за което се сетит

stella_z

• 169
  • 2
  • градина
Не видях тема за репичките затова да я подхвана аз. :) Въпреки, че са с кратък вегетационен период и тези малки хубостници си имат доста чалъми. Аз предимно сея сортовете Тарзан и Селеста. Сея ги началото на Февруари в малката оранжерия и се моля да станат. Всяка година по едно ново 20 ми се появява. Справих се с зелевата бълха, с преовлажняването,  а сега има гол охлюВ. Кажете вие как ги гледате? Като ги гледам по борсата- те едни едри , червенки, без точица, без дупчица , направо ми иде да ги оскубя моите и никога да не сея повече  :(

Мило

• 1 150
  • 20
Да,репичките се отглеждат сравнително лесно,важно е да не ги завладее тревата и да не ги нападнат гадовете които колежката по горе спомена.Сееме ги края на януари,но много зависи от зимата дали има топли дни за да покълнат редовно.Сорта е Хелро сравнително хубави и издръжливи на напукване.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

При така засети края на януари началото на февруари кога стават за пазара?

Досега аз съм сял направо навън към 27-28 февруари първи,към 5март втори етап,15март и последно до 1април.Последно сетите приключват до края на май.

stella_z

• 169
  • 2
  • градина
В зависимост от годината - топлина и слънце около 5-10 Април. Може и по-рано ама си трябва помощ отгоре :)
А искам да питам Мило, ти как ги сееш? На висока леха, на ниска леха? Разпръснати или на редчета и колко е разстоянието ако е на ред? и дуруго колко често подхранвате?

Мило

• 1 150
  • 20

Половината репички са засяти и поникнали,в момента се сеят другите.

петко б

• 498
  • 10
  • градина
Да е жива и здрава " работната сила "  :)    Не става ли със сеялката за моркови по бързо и лесно  :(
Искам да питам за агрила . Мисля да го ползвам за разсада пипер , който ще е на студени лехи отвън да е под найлона . Каква дебелина да е и по-прозрачен или по-мътен да е . Български или вносен да търся .

С толкова салати незная как ви стига ракията  :) :) :)
« Последна редакция: 08, януари, 2016, 16:08 от петко б »

stella_z

• 169
  • 2
  • градина
Този агрил който се предлага от флориан е с 6 грама разлика на квадрат. Зависи дали искаш да е по топло или по светло. Но за  пипера светлина дали ще ти липсва през април май не знам ти си прецени.  То  май всичкия е вносен. 

Вискяр

• *
  • 1 824
  • 8
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр

Искам да питам за агрила . Мисля да го ползвам за разсада пипер , който ще е на студени лехи отвън да е под найлона . Каква дебелина да е и по -прозрачен или по -мъте да е . Български или вносен да търся .

Покаже ли се слънцето, трябва веднага да отвиваш. Инак ще свариш всичко под агривелото.

петко б

• 498
  • 10
  • градина
И като е студено и слънчево ли ?
Семената ги слагам в края на февруари и агрила мисля да стои до втори същински лист но не директно върху разстенията а между пръките и найлона . След като се стопли ще го бутна от едната страна на тунела , която не отривам и ще го ползвам само ако се наложи . Така приложен агрила може да не е напълно ефективен но пак ще пази от някоя късна слана

Доматка

• 406
  • 3
  • градина
Сеене на репички
« Отговор #9 -: 16, февруари, 2016, 14:46 »
Има един въпрос за сеенето на репички.Трябва ли да се трамбова почвата преди засяване или като се засеят трябва да се понатъпче почвата?Като е по рохкава почвата не могат да се налеят.

stella_z

• 169
  • 2
  • градина
Аз ги сея на фидана. Рохкава почва добре подравнена, правя редчета пускам семките . после заривам и леко притъпквам с обратното на търмъка  и задължително поливам с ръсало.
« Последна редакция: 16, февруари, 2016, 18:28 от Вискяр »

Мило

• 1 150
  • 20
Точно по същия начин го правя и аз,ред от ред 10-12см.

Доматка

• 406
  • 3
  • градина
Благодаря за помощта!

Доматка

• 406
  • 3
  • градина
Доядоха ми се репички! ;D ;D ;D     кога са сети?