Кръчма

Какво ядем, купувайки храна от магазина?

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Знаем ли, когато пазаруваме, какво ядем? Какво слагаме в тялото си и какво се случва със здравето ни от купената от магазина храна?
Преди малко мой познат ми изпрати долните две снимки. На тях се вижда водата от сварени пресни картофи, купени от магазина. Водата е интензивно зелена!

Поне за мен тази странна зелена вода от сварените пресни картофи не е нормална. Никога не съм виждал или чувал някъде при варене на картофи водата да се оцветява в такъв зелен цвят. Дори при варене на зеленясали картофи, пълни със соланин, не съм виждал такъв интензивен зелен цвят.
Някой има ли представа какво може да е предизвикало този зелен цвят на водата от сварените пресни картофи?

Доколко можем да сме сигурни какво ядем, когато си купим някаква храна от магазина?

MinaLP

• 503
  • 5
  • градина
 :o Ужас!....Хайде да си представим, че сме сложили от тези картофки в "Кюфтенцетата по Чирпански" с червеното вече пиперче и дали ще разберем, че сме изяли този отровен бъркоч? И на мен ми се иска да разбера какво е предизвикало този "отровно" зелен цвят?

http://rasper-bg.com/?p=565
« Последна редакция: 14, юли, 2015, 10:39 от MinaLP »
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Какво ядем, купувайки храна от магазина?
« Отговор #2 -: 17, юли, 2015, 12:32 »
Ами източника на снимките прояви невероятна безхаберност, и при бременна съпруга, не предприе нищо по въпроса.
Нито на лекар ходиха, нито съобщи някъде за случая.