Кръчма

Как се отглеждат ранни домати в оранжерия

ИПК

• 506
  • 3
  • Иван Петров Коцев
Re: Как се отглеждат ранни домати в оранжерия
« Отговор #45 -: 14, ноември, 2016, 11:52 »
 Е па пет пакетчета Моспилан не дадоха никакъв ефект пръскано през Септември и Октомври. Или Моспилана е бил менте .

« Отговор #46 -: 15, ноември, 2016, 09:14 »
Възможно е моспилана да е менте,защото аз преди 4 години се мъчих да унищожа белокрика с моспилан от най-малките пакетчета и ефекта беше нулев. От тогава не ползвам,но ползвам актара,като поливам с разтвора в корените и пръскам. Още от разсад внимавам,защото по комшийските балкони има белокрилки в цветята и идват при мен. В градината трябва да се внимава,още при първа поява на първите белокрилки да се започне незабавно борба с тях,защото много бързо се размножават и тогава е нужно много повече труд и препрати. Та минавайки из насажденията към обяд разтърсвам растението и ако има литват. Когато видя петна по листата особено на краставиците вече съм закъснял.

вълчан

• 13
  • 0
  • градина
« Отговор #47 -: 15, ноември, 2016, 20:14 »
Има препарат специално за белокрилка, типеки се казва но трябва да се поръча от гърция . Дозата е 10гр на 10 л вода след пръскане белокрилката умира и пада веднага . 
по добре корем от бира отколкото гърбица от работа !

ИПК

• 506
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #48 -: 15, ноември, 2016, 20:41 »
Стига да не е менте,защото  миналата година пръсках с пакетчета Моспилан и тя мреше.Тая година пет пакетчета Моспилан употребих и резултата беше нулев.

« Отговор #49 -: 15, ноември, 2016, 20:45 »
Намерих заповедта за разрешаване на ползване в България от 29.08.2016г. , та ще го пробваме догодина. ;D
Ако не дойде резистентна белокрилка от гърция :'( :'( :'(